تاثیر کرونا بر افت اقتصاد آلمان

بورس آلمان


شورای مشاوران اقتصاد آلمان نسبت به تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر افت اقتصاد این کشور هشدار داده است. به گزارش رویترز، شورای مشاوران اقتصادی آلمان اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا اقتصاد آلمان را در شش ماه نخست امسال به سوی رکود خواهد برد و می تواند موجب افت 5.4 درصدی بزرگترین اقتصاد اروپا در سال 2020 میلادی شود.

آلمان تاکنون ابتلای 57 هزار نفر و مرگ 455 نفر بر اثر ویروس کرونا را تایید کرده است. مدارس رستوران ها و سایر اماکن عمومی تعطیل شده و بسیاری از شرکتها تولید و فعالیت خود را متوقف کرده اند.

تاثیر کرونا بر افت اقتصاد آلمان

تاثیر کرونا بر افت اقتصاد آلمان

شورای مشاوران اقتصادی آلمان که به دولت مشورت می دهد افزود: بر اساس سناریوی اصلی که بر اساس آن اقتصاد و بورس آلمان در تابستان به حالت نرمال و عادی بازخواهد گشت، اقتصاد امسال با افت 2.8 درصدی روبرو می شود و احتمالا سال آینده رشد 3.7 درصدی را تجربه خواهد کرد.

بر اساس سناریوی بدبینانه، اگر ویروس کرونا موجب تعطیلی طولانی مدت فعالیت های اقتصادی و تجاری شود، اقتصاد آلمان با افت 5.4 درصدی روبرو می شود و در سال 2021 افت اقتصادی به 4.9 درصد خواهد رسید.

موسسه تحقیقات اقتصادی IFO نیز دیدگاه بدبینانه تری داشته و پیش بینی کرده است که اقتصاد آلمان امسال با افت 20 درصدی روبرو می شود. موسسه German Economic Institute نیز پیش بینی کرده است که اقتصاد آلمان امسال 10 درصد افت خواهد کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان