نگاهی به تحولات بازار اتیلن آسیا طی هفته گذشته نشان می دهد خریداران بزرگ و عمده دست به کار شده و ارائه درخواست های جدید موجب افزایش و رونق نسبی قیمتها شده است. به گزارش اس اند پی پلاتس، یک مناقصه بر اساس قیمت 350 دلار در هر تن سی اف آر شمال شرق آسیا مطرح شده ولی هیچ پیشنهادی دریافت نشده است.

با افزایش قیمت های پایین دستی و رشد حاشیه سود، خریدار های بزرگ و عمده به دنبال محموله های اتیلن در بازار نقد هستند.  در سطح قیمت فعلی، محموله های دریای عمیق قادر به فروش به آسیا نیستند و محموله های اروپایی شاید با قیمت 400 دلار برای هر تن سی اف آر شمال شرق آسیا جذاب به نظر برسد.

بازار اتیلن آسیا در هفته گذشته

بازار اتیلن آسیا در هفته گذشته

در جنوب شرق آسیا نیز تقاضای تایوان همچنان مناسب و سالم است ولی تقاضا از سوی خریداران اندونزیایی همچنان ضعیف است. برخی خریداران به دنبال محموله هایی برای تحویل در ماه ژوئن هستند.  در بخش پایین دستی، قیمت استرین آسیا با 2 دلار افزایش به 600.5 دلار در هر تن سی اف آر چین رسیده است. قیمت مونو اتیلن گلیکول آسیا نیز با 14 دلار کاهش به 387 دلار سی اف آر چین رسیده است.

قیمت نقدی این کالای اقتصاد محور در بازار آسیا روز جمعه 24 آوریل با 25 دلار افزایش روبرو شده ولی در هفته ای که گذشت افت 40 دلار در هر تن را ثبت کرده و به 355 دلار اف سی آر شمال شرق آسیا رسیده است. قیمت سی اف آر جنوب شرق آسیا نیز در روز جمعه بدون تغییر بوده ولی در هفته ای که گذشت 20 دلار کاهش داشته و به 330 دلار در هر تن رسیده است. قیمت فوب کره جنوبی نیز با 40 دلار کاهش به 345 دلار در هفته گذشته رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان