بر اساس تحلیل های صورت گرفته وضعیت تجارت پی وی سی در بازار های آسیایی طی هفته گذشته تحت تاثیر قرنطینه سراسری در چندین کشور آسیایی ، ضعیف و بی رونق بوده است. به گزارش اس اند پی پلاتس، افت تقاضا عامل اصلی بی رونق بودن بازار پی وی سی آسیا طی روزهای گذشته بوده و عرضه کنندگان برای فروش محموله های خود به چین عجله داشتند، چین تنها بازاری است که در شرایط کنونی در پی شیوع ویروس کرونا همچنان باز است.

اوایل هفته ای که گذشت پیشنهادات قیمتی برای ماه می نسبت به آوریل با افت 160  دلاری روبرو شده است. پیشنهادات جدید قیمتی 660 دلار سی اف آر چین و 620 تا 630 دلار فوب تایوان بوده است.

تحلیل بازار پی وی سی آسیا در هفته گذشته

تحلیل بازار پی وی سی آسیا

منابع بازار بر این باورند که تمایل به خرید این کالا به خاطر کاهش شدید تقاضای منطقه و افت سریع قیمت نفت در بازارهای غرب در معاملات آتی، به شدت محدود بوده است. کاهش شدید قیمت نفت خام موجب تاخیر در سفارشات در بازار داخلی چین شده است. در شرایط کنونی فعالیت در بازارهای هند بنگلادش و اندونزی به خاطر قرنطینه سراسری تعطیل و متوقف است.

منابع بازار می گویند، عرضه کنندگان در شرایط کنونی 10 دلار در هر تن برای محموله های ماه می تخفیف می دهند. منابع تجاری می گویند، تولیدکنندگان پیشنهاد قیمتی خود را به کمتر از 600 دلار سی اف آر چین کاهش داده اند تا خریداران را جذب کنند.

منابع بازار بر این باورند که تولیدکنندگان پی وی سی در چین به شدت نگران این هستند که ورود محموله های بزرگ به خصوص از کشورهایی مثل آمریکا که هزینه تولید پایین تری دارند، می تواند به ضرر تولیدکنندگان داخلی تمام شود. برخی منابع بازار می گویند، تقاضا در بازار هند احتمالا پس از پایان قرنطینه در روز 3 ماه می افزایش خواهد یافت. یک تاجر گفت: شرایط کوتاه مدت بازار قطعا به تحولات شیوع ویروس کرونا بستگی خواهد داشت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان