قیمت بازار pvc آسیا در هفته گذشته روز چهارشنبه گذشته با افت 100 دلار در هر تن روبرو شده است. به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، افت 100 دلاری قیمت هر تن پی وی سی در بازار آسیا در روز چهارشنبه در حالی است که قیمت سی اف آر چین به پایین ترین سطح خود از ژانویه 2009 رسیده است.
ادامه قرنطینه سراسری هند نیز فشار زیادی را بر تقاضای pvc در بازار آسیا وارد کرده است. قرار بود تولیدکنندگان pvc آسیا طی هفته گذشته پیشنهادات جدید خود را برای ماه می ارائه کنند ولی این تصمیم به خاطر نااطمینانی درباره وضعیت قرنطینه و تعطیلی هند، به هفته جاری موکول شده است.
هند تصمیم گرفته است تا قرنطینه سراسری را تا سوم می تمدید کند. اگر دولت هند تصمیم بگیرد شرایط قرنطینه را ادامه دهد، صنایع محدودی اجازه فعالیت خواهند داشت. بعید به نظر می رسد که دولت هند محدودیت های اعمال شده برای فعالیت بخش های مرتبط با صنعت پی وی سی را تسهیل کند.

بررسی بازار pvc آسیا در هفته گذشته

بازار pvc آسیا در هفته گذشته

تولیدکنندگان pvc آسیا همچنان محموله های مازاد خود را به چین می فرستند. منابع آگاه گفته اند که برخی محموله ها به قیمت 610 دلار سی اف آر چین به فروش رسیده است.  برخی تولیدکنندگان آسیایی نیز به علت افت شدید تقاضا، فعالیت و تولید خود را کاهش داده اند. فعالیت تولیدکنندگان این کالای اقتصادی در ژاپن بیشتر به خاطر تعمیر و نگهداری حدود 30 درصد کاهش داشته است.
پیش بینی می شود قیمتهای پیشنهادی تولیدکنندگان pvc آسیا برای ماه می نسبت به آوریل 200 دلار در هر تن کاهش داشته باشد. برای ماه آوریل مذاکرات قیمتی 800 دلار سی اف آر چین و 850 دلار سی اف آر هند به ازای هر تن نهایی شده بود.
قیمت سی اف آر چین برای هر تن پی وی سی در هفته گذشته با 100 دلار کاهش به 620 دلار رسیده است.
قیمت سی اف آر جنوب شرق آسیا نیز با 100 دلار کاهش نسبت به هفته قبل به 620 دلار در هر تن در روز چهارشنبه رسیده است. قیمت سی اف آر هند نیز با 100 دلار کاهش به 660 دلار در هر تن رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان