بررسی بازار اتیلن: افت 5 دلاری قیمت شمال شرق آسیا 


تازه ترین بررسی اس اند پی گلوبال پلاتس نشان می دهد کاهش تقاضا و خرید از سوی مشتریان چینی موجب شده تا قیمت اتیلن در بازار آسیا طی روزهای گذشته با کاهش روبرو شود ( افت 5 دلاری قیمت اتیلن آسیا ). قیمت محموله های اتیلن خریداری شده توسط مشتریان چینی در روز چهارشنبه گذشته به 384 تا 390 دلار در هر تن رسیده است.

برخی منابع تجاری از عقد قرارداد هایی با قیمت 380 تا 390 دلار در هر تن سی اف آر شمال شرق آسیا برای تحویل در ماه می خبر داده اند. با توجه به سرازیر شدن محموله های این کالای اقتصادی از اروپا به بازار آسیا قیمت این محصول با افت نسبی روبرو شده است.

افت 5 دلاری قیمت اتیلن آسیا

افت 5 دلاری قیمت اتیلن آسیا 

برخی منابع نیز بر این باورند که اپراتورهای کراکر در شرق آسیا با توجه به سطح قیمت فعلی اتیلن و نفتا فعالیت های خود را کاهش می دهند. قیمت نقدی اتیلن در بازار آسیا با 5 دلار کاهش در روز جمعه روبرو شده و این افت قیمت در هفته ای که گذشت به 15 دلار در هر تن رسیده است. قیمت سی اف آر شمال شرق آسیا به 395 دلار در هر تن رسیده است.

مذاکرات طرف های تجاری برای خرید و فروش اتیلن در بازار آسیا طی هفته گذشته در محدوده قیمتی 380 تا 400 دلار بوده و برخی قراردادها در محدوده 390 تا 400 دلار نهایی شده است. قیمت سی اف آر جنوب شرق آسیا نیز با 5 دلار کاهش در هفته گذشته به 350 دلار در هر تن رسیده است.  قیمت فوب کره جنوبی نیز با 25 دلار کاهش به 385 دلار در هر تن طی هفته گذشته رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان