تازه ترین تحلیل اس اند پی گلوبال پلاتس نشان می دهد چشم انداز بازار متانول آسیا در ماه می با ابهام و پیچیدگی های خاصی روبرو است. نیروهای ساختاری عرضه و تقاضا در بازار متانول چین در ماه می هنوز وضعیت مشخص و روشنی ندارد. در حالی که برخی منابع تجاری بر این باورند که تقاضای متانول در چین به دلیل عادی شدن تدریجی فعالیت های اقتصادی این کشور رو به افزایش است ولی از سوی دیگر عرضه زیاد و کمبود فضای ذخیره سازی فشار زیادی را بر قیمت متانول وارداتی وارد کرده است.

در کره جنوبی قیمت متانول داخلی در ماه آوریل مشابه با ماه قبل از آن بوده است چرا که تقاضای متانول در این مدت تغییر چندانی نداشته است. قیمت محموله های داخلی طی هفته جاری به 270 وون در هر کیلوگرم معادل 22 سنت رسیده که نسبت به هفته قبل تغییری نداشته است.

چشم انداز بازار متانول آسیا در ماه می

بازار متانول آسیا در ماه می

در هند ذخایر متانول در بنادر واقع در سواحل غربی به 100 هزار تن رسیده است. گرچه برخی محموله های متانول از این بنادر برای شرکتهای داروسازی بارگیری شده است ولی منابع تجاری بر این باورند که تقاضا طی ماه آوریل به شدت کاهش داشته است و با افت 100 هزار تنی روبرو شده و به کمتر از 25 تا 30 هزار تن در ماه رسیده است که علت اصلی آن شیوع ویروس کرونا ( ویروس کوید 19 ) و قرنطینه سراسری است.

بعید به نظر می رسد تقاضای این کالای اقتصادی در بازار هند تا قبل از سپتامبر با رشد و رونق چشمگیری روبرو شود.  قیمت هر تن متانول سی اف آر چین روز جمعه با یک دلار افزایش به 168 دلار رسید.  قیمت هر تن متانول سی اف آر جنوب شرق آسیا نیز با 3 دلار کاهش در روز جمعه به 179 دلار رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان