بررسی وضعیت بازار متانول آسیا در هفته ای که گذشت


وضعیت بازار متانول آسیا طی هفته ای که گذشت کمی پیچیده و مبهم بود و قیمتها با ثبات نسبی روبرو شده است. به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، روز جمعه 24 آوریل تحولات بازار متانول آسیا پیچیده بود به طوری که در بازار کره جنوبی خریداران مایل به خرید محموله های متانول بودند ولی مذاکرات تجاری در جنوب شرق آسیا متوقف شده بود.

بر اساس این گزارش انبارهای ذخیره سازی در شرق و جنوب چین ظرفیت کافی برای محموله های ماه می و ژوئن را در اختیار ندارند و خریداران نیز خواستار قیمت 160 دلار سی اف آر به ازای هر تن در بنادر چین شده اند ولی فروشندگان این قیمتها را بسیار پایین ارزیابی کرده اند.

شنیده شده است که یک فروشنده قیمت 180 دلار سی اف آر چین را برای تحویل در اواسط ماه می پیشنهاد داده ولی این پیشنهاد قیمتی از سوی خریداران هیچ گونه جذابیتی نداشته است. با این حال گزارش شده است که حدود 15 تا 25 هزار تتن متانول برای شرق و جنوب چین با قیمت 185 دلار سی اف آر چین در روز جمعه بارگیری شده است.

وضعیت بازار متانول آسیا

منابع تجاری در کره جنوبی می گویند فعالیت های اقتصادی افزایش یافته و کارخانه ها فعالیت مجدد خود را از سرگرفته اند. فروش داخلی این کالای مهم برای اقتصاد نیز به تدریج در حال بازگشت به حالت عادی است. قیمت متانول در کره جنوبی طی هفته ای که گذشت ثابت بوده و به 260 تا 270 وون برای هر کیلوگرم معادل 21 تا 22 سنت رسیده است.

بررسی وضعیت بازار متانول در جنوب شرق آسیا

شنیده شده است که محموله ای شامل 1000 تا 2000 بسته نیز با قیمت 200 دلار سی اف آر جنوب شرق آسیا برای بنادر اندونزی بارگیری شده است. منابع تجاری همچنین گفته اند که برخی تحرکات در محموله های متانول مالزی برای تولید محصولات پتروشیمی مشاهده شده ولی مذاکرات ناچیز بوده است.

قیمت متانول در بازار آسیا در روز جمعه تغییر چندانی نداشته و به 166 دلار در هر تن سی اف آر چین رسیده است.  این قیمت برای متانول جنوب شرق آسیا به 178 دلار در هر تن رسیده است. قیمت متانول کره جنوبی نیز با 5 دلار در هفته گذشته به 183 دلار در هر تن رسیده است. قیمت سی اف آر تایوان نیز روز جمعه به 185 دلار رسید که نسبت به هفته قبل از آن 2 دلار کاهش داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان