کاهش 20 درصدی قیمت ورق سرد فولادی در بازار چین


فعالان بازار از کاهش 19 درصدی قیمت ورق سرد فولادی در بازار چین از ابتدای سال 2020 تاکنون خبر داده اند. به گزارش پلاتس، تاثیر ویروس کرونا بر صنعت لوازم خانگی و تقاضای خودرو موجب شده تا قیمت ورق فولادی در بازار چین از ابتدای سال 2020 تاکنون با افت 19 درصدی روبرو شود.

بر اساس این گزارش فعالان بازار بر این باورند که روند نزولی قیمت و تقاضای ورق سرد فولادی در چین در باقی مانده سه ماه دوم و همین طور سه ماه سوم 2020 ادامه خواهد داشت. موسسه ملی آمار چین اعلام کرد: تولید ورق سرد فولادی چین در سه ماه نخست امسال با 12 درصد کاهش به 7.22 میلیون تن رسیده است.

این در شرایطی است که تولید لوازم خانگی در چین در این مدت با افت 22 درصدی و تولید خودرو نیز با کاهش 49 درصدی روبرو شده است. در نتیجه قیمت ورق سرد فولادی در چین طی هفته ای که گذشت به 3635 یوان در هر تن معادل 513 دلار کاهش یافته است.

کاهش قیمت ورق سرد فولادی چین

چشم انداز بازار این محصول اقتصادی در چین طی ماه های آینده نیز ضعیف خواهد بود چرا که بعید به نظر می رسد صنعت لوازم خانگی و خودرو با رشد و رونق خاصی روبرو شود. منابع آگاه بازار نیز معتقدند، تقاضای جهانی برای لوازم خانگی در سال 2020 میلادی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار خواهد داشت و به این زودی به حالت عادی باز نخواهد گشت.

بخش خودروی چین نیز از نظر تئوری می تواند با اجرای سیاست های مالی و پولی انبساطی دولت چین با رشد و رونق نسبی روبرو شود. آمارهای انجمن خودروهای شخصی چین نشان می دهد خرده فروشی این خودروها در بازار چین از اول تا 19 آوریل با افت 7 درصدی روبرو شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان