رکورد 6.62 تریلیون دلاری تراز مالی فدرال رزرو آمریکا


در حالی که نگرانی ها درباره تبعات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد و بازارهای مالی آمریکا تشدید شده، تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد تراز مالی فدرال رزرو آمریکا به یک رکورد جدید دست یافته است. به گزارش رویترز، فدرال رزرو آمریکا برای مقابله با تبعات منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد و بازارهای مالی، سیاست های انبساطی پولی خود را همچنان گسترش داده و به خرید اوراق قرضه و دارایی ها ادامه می دهد.

از اوایل مارس، فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش داده و به نزدیک صفر رسانده است. از سرگیری برنامه خرید اوراق قرضه و تزریق نقدینگی به بازارهای مالی با هدف افزایش اعتماد کسب و کارها و خانواده های آمریکایی از مهمترین برنامه های فدرال رزرو بوده است.

رکورد تراز مالی فدرال رزرو آمریکا

 

رکورد تراز مالی فدرال رزرو آمریکا

آمارهای رسمی نشان می دهد تراز مالی فدرال رزرو تا چهارشنبه با 200 میلیارد دلار افزایش به بیش از 6.62 تریلیون دلار رسیده است. این رقم در هفته نخست مارس به 4.29 تریلیون دلار رسیده بود. تراز مالی فدرال رزرو اکنون معادل 30 درصد اندازه اقتصاد آمریکا پیش از بحران کرونا است. پیش بینی می شود با ادامه سیاست های انبساطی پولی فدرال رزرو، تراز مالی طی هفته های آینده نیز افزایش بیشتری خواهد یافت.

فدرال رزرو هم اکنون بیش از 1.62 تریلیون دلار اوراق رهنی در اختیار دارد و میزان اوراق قرضه خزانه داری نیز به بیش از 3.91 تریلیون دلار رسیده است. استفاده از خطوط سواپ ارزی فدرال رزرو نیز به بیش از 409.7 میلیارد دلار رسیده است. این خطوط سواپ ارزی به بانکهای مرکزی خارجی اجازه می دهد تا ارزهای ملی خود را به دلار تبدیل کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان