پیش بینی موسسه مالیه بین الملل از قیمت نفت در سال 2020


موسسه مالیه بین الملل Institute of International Finance در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت پس از توافق اخیر اوپک پلاس به بیش از 40 دلار خواهد رسید. به گزارش پلاتس، موسسه مالیه بین الملل پیش بینی کرد: پس از توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت و کاهش احتمالی شیل نفت آمریکا به خاطر افت شدید قیمتها، پیش بینی می شود میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال به 40 دلار افزایش یابد.

بر اساس این گزارش کشورهای عضو اوپک پلاس اخیرا توافق کردند تا سطح تولید نفت خود را 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. موسسه مالیه بین الملل پیش بینی کرده است که سایر کشورهای تولیدکننده نفت جهان نیز 3.5 میلیون بشکه از تولید خود را کاهش خواهند داد.

پیش بینی موسسه مالیه از قیمت نفت

پیش بینی می شود تولید نفت آمریکا با 900 هزار بشکه کاهش به 12.3 میلیون بشکه در روز در سال 2020 برسد. تولید نفت ایالت آلبرتا بزرگترین منطقه تولیدکننده کانادا نیز با کاهش روبرو خواهد شد.

این گزارش نشان می دهد افت قیمت جهانی این کالای اقتصادی موجب شده تا اکثر شرکتهای انرژی آمریکایی ، هزینه های خود برای پروژه های اکتشاف و حفاری را به شدت کاهش دهند. این مساله موجب کاهش تولید نفت آمریکا طی سال های 2021 و 2022 خواهد شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا نیز پیش بینی کرده است تولید شیل نفت در ماه می با 183 هزار بشکه کاهش نسبت به آوریل به 8.53 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین هفته گذشته پیش بینی خود درباره تولید نفت در سال 2020 را 1.23 میلیون بشکه در روز و برای سال 2021 میلادی نیز 1.63 میلیون بشکه کاهش داده است.  میانگین تولید نفت آمریکا در سال 2020 به 11.76 میلیون بشکه در روز و در سال 2021 نیز به 11.03 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان