پیش بینی S&P Global از قیمت نفت در سال 2020

قیمت نفت سفید


موسسه رتبه بندی S&P Global در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی درباره قیمت جهانی نفت در سال 2020 میلادی را کاهش داده است. به گزارش پلاتس، این برای دومین بار در یک ماه اخیر است که پیش بینی S&P Global از قیمت نفت کاهش می یابد.

پیش بینی S&P Global از قیمت نفت 2020

این موسسه رتبه بندی مشهور جهان بر این باور است که افت قیمت نفت بیشترین آسیب و زیان را به تولیدکنندگان آمریکایی وارد خواهد کرد. موسسه S&P Global پیش بینی خود درباره قیمت نفت در سال 2020 را با 10 دلار کاهش به 25 دلار برای نفت سبک آمریکا و 30 دلار برای نفت برنت رسانده است. پیش بینی این موسسه درباره قیمت جهانی نفت در سال های 2021 و 2022 میلادی تغییر نکرده است.

بسیاری از موسسات بین المللی اخیرا پیش بینی های خود درباره قیمت نفت را کاهش داده اند. این در حالی است که بسیاری از اقتصادهای بزرگ و صنعتی جهان بسته های محرک اقتصادی و مالی به ارزش تریلیون ها دلار برای حمایت از رشد و رونق اقتصادی و مقابله با تبعات منفی ویروس کرونا اعلام کرده اند.

پیش بینی S&P Global از قیمت نفت در سال 2020

قیمت نفت سبک آمریکا روز جمعه با افت 13 درصدی روبرو شد و به کمتر از 22.63 دلار رسید و قیمت نفت برنت نیز با 5.23 درصد کاهش به 26.98  دلار رسید. ماه مارس بدترین عملکرد برای قیمت نفت به شمار می رود. افت شدید قیمت نفت پس از آن تشدید شد که اوپک و روسیه نتوانستند بر سر تمدید کاهش تولید نفت به توافق نهایی برسند. این مساله موجب آغاز جنگ قیمت نفت شده است.

عربستان سعودی قیمت نفت صادراتی خود به آسیا در ماه آوریل را کاهش داده و قصد دارد ماه آینده روزانه 12.3 میلیون بشکه نفت به بازار عرضه کند. تدابیر و سیاست های محرک پولی و مالی اعلام شده از سوی اقتصادهای بزرگ جهان تاکنون نتوانسته است موجب افزایش قیمت نفت شود.

موسسه SP Global بر این باور است که روسیه و عربستان سعودی قادر به حل و فصل اختلافات و بازگشت به میز مذاکره نخواهند بود. این موسسه رتبه بندی معتقد است که تولیدکنندگان آمریکایی قربانی اصلی افت شدید قیمت نفت خواهند بود. به نظر می رسد عربستان سعودی قصد دارد مانع از افزایش چشمگیر حضور و سهم آمریکا در بازار جهانی نفت شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان