کاهش ذخایر مس و فولاد چین در انبارها برای نخستین بار طی ماه های اخیر

کاهش ذخایر مس و فولاد چین

تولید فولاد چین


آمارهای رسمی نشان می دهد میزان ذخایر انبارهای مس و فولاد چین طی هفته جاری برای نخستین بار طی ماه های اخیر با کاهش روبرو شده است. به گزارش رویترز، در حالی که مصرف کنندگان فلزات پایین دستی که به شدت از ویروس کرونا آسیب دیده بودند، در حال بازگشت به فعالیت عادی خود هستند، آمارهای جدید و رسمی حاکی از کاهش ذخایر مس و فولاد چین طی هفته جاری است.

آمارهای موسسه تحقیقاتی Mysteel نشان می دهد میزان ذخایر محصولات فولادی چین تا روز پنجشنبه به 37.05 میلیون تن رسیده که این رقم 4.8 درصد کمتر از ذخایر 38.91 میلیون بشکه ای هفته قبل از آن است. این نخستین بار از 19 دسامبر است که ذخایر فولاد چین با کاهش روبرو شده است.

کاهش ذخایر مس و فولاد چین

میزان ذخایر مس چین نیز با 0.7 درصد کاهش در این مدت به 377247 تن رسیده است. این نخستین بار از 10 ژانویه است که ذخایر مس چین با کاهش روبرو شده است. در استان هوبی که مرکز اصلی شیوع ویروس کرونا بوده، فعالیت شرکتهایی که مصرف کننده اصلی مس هستند هنوز به طور کامل به وضعیت عادی بازنگشته است ولی شرکتهایی که در سایر مناطق چین هستند، به طور عمده در حال بازگشت به شرایط عادی قبل از گسترش ویروس کرونا هستند.

آمارهای رسمی نشان می دهد تولیدات صنعتی چین در دو ماه نخست 2020 میلادی با بیشترین افت در 30 سال اخیر روبرو شده است ولی کاهش ذخایر مس و فولاد طی هفته جاری نشان می دهد که صنعت و ساختمان سازی در حال بازگشت به وضعیت نرمال هستند.

با این حال شرایط اقتصاد کالا در کشورهای دیگر به شدت نگران کننده است. به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی، فلزات طی هفته های آینده به خاطر عدم وجود تقاضای فیزیکی آسیب خواهند دید و احتمالا با کاهش قیمت روبرو می شوند.ذخایر فلزات راهبردی نیز در کشورهای دیگر غیر از چین همچنان روند صعودی خواهد داشت.

میزان ذخایر روی در چین نیز طی هفته جاری با 0.9 درصد کاهش به 168325 تن رسیده است. ذخایر سرب نیز با 31.9 درصد کاهش به پایین ترین سطح در 4 ماه اخیر رسیده است. با این حال ذخایر آلومینیوم چین با رشد 2.8 درصدی روبرو شده و به بالاترین سطح از ماه می سال 2019 رسیده است. فعالیت 65 درصد شرکتهای چینی در بخش آلومینیوم به وضعیت عادی بازگشته که 25 درصد بیشتر از ماه فوریه است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان