تازه ترین تحلیل پلاتس درباره تقاضای جهانی نفت در سال 2020

تحلیل پلاتس درباره تقاضای جهانی نفت

قیمت جهانی نفت


جدیدترین تحلیل پلاتس درباره تقاضای جهانی نفت نشان می دهد تقاضای جهانی نفت امسال به خاطر تبعات اقتصادی و اجتماعی ناشی از گسترش ویروس کرونا با افت شدیدی روبرو خواهد شد. تازه ترین تحلیل S& P Global Platts Analytics حاکی است تقاضای جهانی نفت امسال بیش از 3 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت که علت اصلی این مساله تدابیر اقتصادی و اجتماعی اتخاذ شده در کشورهای مختلف با هدف مقابله با شیوع سریع ویروس کرونا است.

تازه ترین تحلیل پلاتس درباره تقاضای جهانی نفت در سال 2020

این تحلیل در ادامه افزود: تقاضای جهانی نفت احتمالا طی ماه های آوریل و می با افت 12 میلیون بشکه در روز روبرو خواهد شد و این رقم به طور کلی در سال 2020 به بیش از 3.2 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. این یکی از ناامیدکننده ترین پیش بینی ها درباره تقاضای جهانی نفت و مسائل مربوط به اقتصاد کالا ها تا امروز به شمار می رود.

S& P Global Platts Analytics در گزارش تحلیلی 11 مارس خود پیش بینی کرده بود که تقاضای جهانی نفت امسال به خاطر ویروس کرونا 960 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. از آن زمان تاکنون اقدامات زیادی از سوی کشورها برای مقابله با کرونا اتخاذ شده است از جمله تعطیلی مدارس و سایر اماکن عمومی، اعمال محدودیت های گسترده سفر و بستن مرزها.

این گزارش نشان می دهد تقاضای بنزین آمریکا به تنهایی در سه ماه دوم امسال با افت 2 میلیون بشکه در روز روبرو خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان