افت شدید دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکای شمالی


افت دکل نفت گاز آمریکای شمالی

افت شدید دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکای شمالی : آمارهای جدید شرکت بیکر هیوز نشانگر کاهش چشمگیر تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا و کانادا است. آمارهای شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا و کانادا به پایین ترین سطح خود از سال 1940 میلادی رسیده است. 

افت تقاضا و قیمت انرژی به خاطر بحران ویروس کرونا و محدودیت های قرنطینه ای موجب شده تا شرکتهای انرژی آمریکای شمالی هزینه های خود را کاهش دهند. بر اساس این گزارش تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به 22 می با کاهش 21 موردی به کمتر از 318 عدد رسیده است. این برای سومین هفته متوالی است که تعداد دکل های حفاری آمریکا با کاهش محسوسی روبرو می شود.

افت شدید دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکای شمالی :

در کانادا نیز تعداد دکل های حفاری نفت و گاز به 21 عدد رسیده است. این رقم هفته قبل به 23 مورد رسیده بود. تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا نسبت به سال قبل 68 درصد و کانادا 73 درصد کاهش داشته است. تحلیلگران پیش بینی می کنند شرکتهای انرژی همچنان به روند نزولی دکل های حفاری فعال نفت و گاز تا پایان امسال ادامه دهند و این روند نزولی در سال های 2021 و 2022 نیز ادامه خواهد داشت.

برخی تحلیلگران بر این باورند که میانگین سالیانه دکل های حفاری فعال در آمریکا از 943 در سال 2019 به کمتر از 528 در سال 2020 و 215 در سال 2021 و 221 در سال 2022 خواهد رسید. قیمت نفت خام آمریکا اخیرا به 33 دلار در هر بشکه رسیده که نسبت به 4 هفته قبل 93 درصد رشد داشته ولی نسبت به ابتدای امسال با افت 46 درصدی روبرو شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان