هشدار موسسه مودیز درباره ورشکستگی صنعت زغال سنگ آمریکا

ورشکستگی صنعت زغال سنگ آمریکا

قیمت زغال سنگ جهانی


موسسه  Moody’s Investor Services پیش بینی می کند که افت شدید تقاضا و افزایش نگرانی های زیست محیطی و اجتماعی می تواند موجب ورشکستگی صنعت زغال سنگ آمریکا شود. به گزارش پلاتس، موسسه Moody’s Investor Services در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرده است که افت شدید تقاضا و نگرانی های زیست محیطی و اجتماعی در نهایت موجب بسته شدن و ورشکستگی بسیاری از شرکتهای آمریکایی فعال در زمینه زغال سنگ خواهد شد.

این موسسه در ادامه افزود: افت تقاضای این کالای اقتصادی ، چالش های بازار سرمایه، افزایش نگرانی های زیست محیطی و اجتماعی فشار زیادی را بر صنعت زغال سنگ آمریکا وارد کرده و این عوامل می تواند در نهایت طی دو سال آینده موجب تعطیلی و ورشکستگی شرکتهای فعال در این صنعت شود.

این موسسه نوشت: تقاضا برای زغال سنگ حرارتی در کوتاه مدت با کاهش روبرو می شود چرا که بخش زیادی از اقتصاد صنعتی به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل شده و افت فعالیت های اقتصادی موجب کاهش شدید تقاضای برق شده است. موسسه Moody’s Investor Services پیش بینی کرده است که اقتصاد جهانی در شش ماه نخست 2020 با یک شوک بی سابقه روبرو خواهد شد.

این موسسه افزود: پیش از شیوع ویروس کرونا در آمریکا انتظار داشتیم که تولید زغال سنگ در آمریکا با افت 15 تا 20 درصدی روبرو شده و به 550 تا 600 میلیون st برسد. اکنون انتظار داریم که شرایط این صنعت بدتر از پیش بینی قبل شود. شیوع ویروس کرونا موجب افت 10 درصدی تقاضای برق در شمال شرق آمریکا شده است.

کارخانه های زغال سنگ از نظر اقتصادی طی سال های اخیر با چالش های زیادی روبرو بودند و کمبود نفدینگی یکی از مهمترین آنها به شمار می رود. شرایطی که طی ماه های اخیر رقم خورده ، شرایط را برای این صنعت دشوارتر کرده است.

از نظر صادرات نیز تقاضا برای زغال سنگ حرارتی آمریکا با کاهش چشمگیری طی یک سال گذشته روبرو شده است. بازارهای صادراتی برای زغال سنگ حرارتی در سال 2020 نیز ضعیف خواهد بود و این وضعیت نمی تواند به ضعف تقاضای داخلی طی سال های 2017 و 2018 کمک چندانی کند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان