کاهش قیمت پی وی سی هند

تاثیر کرونا بر بازار هند


قرنطینه 21 روزه هند موجب کاهش خرید پی وی سی در آسیا شده و قیمت این محصول پتروشیمی را طی هفته گذشته 10 دلار کاهش داده است. به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، افت شدید تقاضا موجب شد تا قیمت پی وی سی در بازار جنوب شرق آسیا و هند طی هفته گذشته بیش از 10 دلار به ازای هر تن کاهش یابد.

نخست وزیر هند از چهارشنبه گذشته 25 مارس یک قرنطینه سراسری 21 روزه را اعلام کرده تا با شیوع سریع ویروس کرونا مقابله کند. منابع تجاری گزارش دادند که تحویل چندین محموله پی وی سی به هند از سوی تولیدکنندگان آسیایی به خاطر قرنطینه لغو شده است.

برخی منابع تجاری نیز فاش کردند که این محموله ها به جای هند به سوی چین روانه شده است.  به گفته منابع تجاری، هنوز مشخص نیست که تولیدکنندگان آسیایی پی وی سی تا چه زمانی قادر به ارسال محموله های خود به چین هستند، آن هم با توجه به کاهش قیمت داخلی. 

روز چهارشنبه قیمت پی وی سی ساخته شده از اتیلن در بازار چین 250 یوان در هر تن کاهش یافت و به 6300 یوان رسید. این پایین ترین قیمت این کالای اقتصادی از آگوست 2016 میلادی است.

قیمت اتیلن نیز به خاطر کاهش قیمت جهانی نفت با افت طی روزهای اخیر روبرو شده است. منابع بازار اعلام کردند تولیدکنندگان آسیایی پی وی سی احتمالا قیمت پیشنهادی برای ماه می را 100 دلار نسبت به آوریل کاهش خواهند داد.

برای ماه آوریل، تولیدکنندگان آسیایی پی وی سی قیمت 800 دلار در هر تن برای سی اف آر چین و 850 دلار سی اف آر هند پیشنهاد داده اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان