افت تقاضا بازار پروپیلن آسیا را از رونق انداخت

افت تقاضا بازار پروپیلن آسیا

پروپیلن آسیا


بازار پروپیلن آسیا در هفته ای که گذشت تحت تاثیر کاهش تقاضا با افت محسوسی روبرو شد. به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، در حالی که فروشندگان قیمت های پیشنهادی خود را در یک بازار نزولی که با افت چشمگیر تقاضا روبرو است، پایین آوردند ولی بازار پروپیلن آسیا طی هفته گذشته با کاهش شدید معاملات روبرو شده است.

منابع بازار بر این باورند که چشم انداز پروپیلن و صنایع پایین دستی وابسته به آن به خاطر شیوع ویروس کرونا بسیار بد بوده است. یک خریدار چینی گفت: بسیاری از فعالان واقعا نمی دانند بازار ای کالای اقتصادی طی ماه آینده چه وضعیتی خواهد داشت، آن هم در حالی که بسیاری از مصرف کنندگان نهایی فرآورده های پایین دستی پروپیلن در اروپا قرار دارند و این خریداران اکنون مشکلات زیادی به خاطر ویروس کرونا دارند.

یک خریدار چینی در شرق این کشور گفت: روز پنجشنبه 26 مارس بازار خوب بود ولی امروز جمعه 27 مارس پس از آنکه قیمت پروپیلن در شرق چین با افت 300 یوان در هر تن روبرو شد، شرایط بازار بد شد. این مساله موجب کاهش تقاضا برای واردات هم شده است. قیمت هر تن پروپیلن در شرق چین به 5800 یوان رسید که نشانگر افت 300 یوانی بوده است.

آمارهای اس اند پی گلوبال پلاتس نشان می دهد اختلاف قیمت بین پلی پروپیلن و پروپیلن روز جمعه به 80 دلار در هر تن رسیده که این رقم بسیار کمتر از اختلاف معمولی 150 دلاری است. 

تقاضا در جنوب شرق آسیا حتی کمتر از سایر بازارهای منطقه بوده است. بسیاری از کشورهای جنوب شرق آسیا اکنون به خاطر شیوع ویروس کرونا در قرنطینه به سر می برند و خرید این کشورها به شدت ناچیز شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان