شوک عرضه بازار سنگ آهن جهان

تولید سنگ آهن


تحلیلگران موسسه تحقیقاتی broker Jefferies بر این باورند که بازار سنگ آهن جهان به زودی با شوک عرضه روبرو خواهد شد که این مساله می تواند کاهش قیمت سنگ آهن در سه ماه دوم 2020 را محدود کند. به گزارش پلاتس، تحلیلگران موسسه broker Jefferies  اعلام کردند: در حالی که فعالیت کارخانه های فولادی اروپا با افت و کاهش شدیدی روبرو شده ولی از سوی دیگر بازار سنگ آهن به زودی با شوک عرضه روبرو خواهد شد و این مساله می تواند افت احتمالی قیمت سنگ آهن در سه ماه دوم امسال را محدود کند.

بر اساس این گزارش تحلیلگران موسسه broker Jefferies تاکید کردند: اختلال عرضه و تولید سنگ آهن به خاطر محدودیت های ناشی از ویروس کرونا در هند، آفریقای جنوبی و کانادا به تنهایی می تواند تاثیر موقتی به میزان 120 میلیون تن در سال برای عرضه سنگ آهن ایجاد کند که این رقم معادل 8 درصد عرضه جهانی است. در شرایط کنونی معدنکاران استرالیا و برزیل برندگان نسبی در بازار خواهند بود.

تاثیر شوک عرضه بازار سنگ آهن جهان بر قیمت سنگ آهن

شوک عرضه بازار سنگ آهن جهان

این گزارش افزود: میانگین قیمت سنگ آهن 62 درصد برای تحویل به چین در سه ماه دوم امسال به 68 دلار در هر تن خواهد رسید، در مقایسه با قیمت87  دلاری فعلی. قیمت این کالای اقتصادی که اواسط 2019 میلادی به خاطر یک حادثه در برزیل به بالاترین سطح خود در 5 سال اخیر رسیده بود، طی هفته های اخیر نیز به خاطر کاهش تولید در چین و اختلالات صادرات به خاطر شرایط آب و هوایی در برزیل و استرالیا، همچنان تقویت شده است.

این در شرایطی است که کارخانه های بزرگ فولادی در کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، اسپانیا آلمان ، فرانسه و دیگر کشور ها طی روزهای اخیر به خاطر محدودیت های اعمال شده ویروس کرونا ، تولید خود را متوقف کرده اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان