تازه ترین تحولات بازار متانول آسیا

تاثیر متانول بر کرونا


جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد قیمت متانول در بازار آسیا به خاطر تضعیف نیروهای ساختاری بازار، با کاهش روبرو شده است. به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، تازه ترین تحولات بازار متانول آسیا مخصوصا در کشور چین تحت تاثیر نوسانات بازار آتی در روز جمعه 20 مارس قرار داشته است. قیمتها در بعد از ظهر روز جمعه با روند صعودی روبرو شد که علت اصلی آن افزایش 3.57 دلاری قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال و رسیدن قیمت به 30.44 دلار بوده است.

این در شرایطی است که نیروهای ساختاری عرضه و تقاضا در بازار چین همچنان ضعیف است. با این حال، تحریمهای اخیر آمریکا علیه چند شرکت کشتیرانی چینی و تعویق احتمالی ارسال محموله های ایران، می تواند موجب افزایش قیمت متانول در بازار چین شود چرا که ذخایر ساحلی این کشور نیز رو به کاهش است.

تازه ترین تحولات بازار متانول آسیا جنوب شرقی

چشم انداز بازار متانول و دیگر کالاهای اقتصادی در جنوب شرق آسیا نیز ضعیف است. تصمیم اخیر مالزی برای ممنوعیت ورود اتباع خارجی به این کشور به مدت 2 هفته از31  مارس می تواند موجب کاهش تقاضا شده و تحویل محموله ها را با چالش جدی روبرو کند. برخی منابع تجاری نیز از احتمال تمدید این محدودیت ها در مالزی تا 3 هفته خبر می دهند.

در کره جنوبی نیز قیمت متانول به خاطر افت شدید تقاضا، با کاهش 27 سنت در هر کیلوگرم روبرو شده است. آمارهای رسمی نشان می دهد قیمت متانول در روز جمعه به 191 دلار در هر تن سی اف آر چین رسیده است.

قیمت متانول در جنوب شرق آسیا نیز به 229 دلار در هر تن سی اف آر رسیده که نسبت به پنجشنبه یک دلار کاهش داشته است. قیمت متانول در کره جنوبی نیز با 15 دلار کاهش در هفته گذشته به 235 دلار رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان