کاهش 0.7 درصدی تولید مس جهان

تولید مس جهانی


تازه ترین آمارهای گروه بین المللی مطالعات مس ICSG نشان دهنده کاهش 0.7 درصدی تولید مس جهان در سال 2019 است. به گزارش اسکراپ رجیستر، گروه بین المللی مطالعات مس در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: تولید جهانی مس از معادن در سال 2019 با افت 0.7  درصدی روبرو شده و تولید کنستانتره نیز 0.6 درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش تولید حلال-الکترووئین نیز در این مدت با افت یک درصدی روبرو شده است. کاهش تولید در کشورهای بزرگ تولیدکننده مس از معادن تا حد زیادی رشد تولید در سایر کشورها را جبران و بی اثر کرده است. تولید در شیلی بزرگترین تولیدکننده مس جهان با افت یک درصدی روبرو شده است.

کاهش 0.7 درصدی تولید مس جهان و اندونزی

این گزارش نشان می دهد تولید مس در اندونزی نیز در این مدت بیش از 45 درصد کاهش داشته است. تولید مس از معادن جمهوری دموکراتیک کنگو و زیمبابوه نیز پس از رشد 13 درصدی در سال 2018 ، طی سال گذشته میلادی با افت 3 درصدی روبرو شده است.

آمارهای اولیه نشان می دهد تولید مس تصفیه شده در جهان نیز طی سال 2019 با افت 0.6 درصدی همراه بوده است. تولید حلال-الکترووئین نیز با افت یک درصدی روبرو شده ولی تولید مس از قراضه 1.5 درصد رشد داشته است.

رشد تولید مس تصفیه شده در جهان به خاطر افت 22 درصدی تولید شیلی به شدت محدود شده است، علت اصلی کاهش شدید تولید شیلی تعطیلی موقت کارخانه های تولیدی به منظور ارتقای زیرساختهای تولید مطابق با استانداردهای زیست محیطی بوده است. کل تولید مس تصفیه شده شیلی شامل حلال-الکترووئین با افت 8 درصدی روبرو شده است.

آمارهای اولیه نشان می دهد مصرف مس تصفیه شده در جهان با کاهش 0.8 درصدی در سال 2019 همراه بوده است. در حالی که واردات مس تصفیه شده چین با افت 7 درصدی روبرو شده ، مصرف مس این کشور 2 درصد رشد داشته که علت اصلی آن افزایش تولید پالایشگاه های چین بوده است. در سال 2019 تراز بازار جهانی مس تصفیه شده بر اساس مصرف چین، نشانگر کسری 340 هزار تن عرضه بوده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان