کاهش رشد تولید جهانی انرژی های تجدید پذیر برای نخستین بار در 20 سال اخیر


کاهش رشد تولید جهانی انرژی

آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود از کاهش رشد ظرفیت جهانی تولید برق بادی و خورشیدی در سال 2020 میلادی به خاطر بحران ویروس کرونا خبر داده است. به گزارش پلاتس، افت رشد تولید انرژی های تجدید پذیر در سال 2020 میلادی رویدادی است که برای نخستین بار در 20 سال اخیر به وقوع می پیوندد.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده است که رشد تولید برق خورشیدی و بادی در جهان امسال به 143 گیگاوات خواهد رسید که این رقم 26 گیگاوات از پیش بینی اکتبر کمتر است.

کاهش رشد تولید جهانی انرژی های تجدید پذیر برای نخستین بار در 20 سال اخیر : 

کاهش رشد تولید جهانی انرژی

این آژانس اعلام کرد: بحران کووید 19 به ضرر رشد ظرفیت تولید انرژی های تجدیدپذیر بوده است. صنعت انرژی های تجدیدپذیر اروپا بیشترین آسیب را از بحران ویروس کرونا متحمل خواهد شد به طوری که رشد ظرفیت تولید انرژی های تجدیدپذیر اروپا امسال به کمتر از 22 گیگاوات خواهد رسید، این رقم در گزارش اکتبر 35 گیگاوات اعلام شده بود.

علی رغم رشد ظرفیت تولید برق خورشیدی و بادی در سال های 2020 و 2021 میلادی، مجموع این ارقام 10 درصد کمتر از پیش بینی آژانس بین المللی انرژی قبل از بحران ویروس کرونا است. S&P Global Platts Analytics نیز چشم انداز خود درباره ظرفیت تولید برق بادی و خورشیدی جهان را نسبت به گزارش فوریه 12 گیگاوات دیگر کاهش داده و به 160 گیگاوات رسانده است.

به نظر می رسد نا اطمینانی ها نسبت به وضعیت صنایع و زنجیره های تولید در سراسر جهان موجب تاخیر در اجرای پروژه های مربوط به تولید انرژی های تجدیدپذیر شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان