موسسه ریستاد انرژی: صنعت نفت جهان به 900 میدان نفتی جدید نیاز دارد


یک موسسه تحقیقات انرژی پیش بینی کرد صنعت نفت جهان طی سال های اینده به 900 میدان نفتی جدید نیاز خواهد داشت.

به گزارش اویل پرایس، موسسه تحقیقاتی ریستاد انرژی در تازه ترین تحلیل خود نوشت: تولید چاه های نفت جهان هر سال با افت 20 درصدی روبرو می شود و این مساله موجب خواهد شد تا صنعت نفت جهان طی سال های آینده حداقل به 900 میدان نفتی جدید نیاز داشته باشد.

بر اساس این گزارش موسسه ریستاد انرژی افزود: تامین تقاضای جهانی نفت طی سال های آینده با چالش جدی روبرو خواهد شد اگر میادین و چاه های نفتی جدیدی ایجاد و حفر نشود.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی پیش از این اعلام کرده است در حالی که قرار است تولید گازهای گلخانه ای تا سال 2050 میلادی به صفر کاهش یابد، سرمایه گذاران بین المللی به فکر سرمایه گذاری جدید در پروژه های نفت و گاز و زغال سنگ نباشند.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده است تقاضای جهانی نفت تا سال 2050 میلادی به 24 میلیون بشکه در روز خواهد رسید، موسسه ریستاد انرژی این رقم را 36 میلیون بشکه در روز پیش بینی کرده است.

موسسه ریستاد افزود: صنعت نفت جهان به حفر چاه ها و میادین جدید نیاز دارد و باید 900 میدان جدید با ظرفیت 150 میلیارد بشکه ایجاد کند.

اوپک نیز هشدار داده است که کمبود سرمایه گذاری در صنعت نفت، بازار جهانی انرژی را طی سال های آینده با نوسانات شدید قیمت روبرو می کند.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان