قیمت متانول اروپا به بالاترین سطح در 6 ماه اخیر رسید


آمارهای اس اند پی گلوبال پلاتس نشان می دهد قیمت متانول اروپا به بالاترین سطح خود از ماه مارس رسیده است.به گزارش پلاتس، رشد چشمگیر تقاضا برای ماه سپتامبر موجب شده است تا قیمت متانول در بازار اروپا به بالاترین حد خود در 6 ماه اخیر برسد.

بر اساس این گزارش قیمت فوب روتردام برای محموله های متانول به بیش از 197 یورو در هر تن رسیده است.منابع آگاه بازار اعلام کردند، در روز 2 سپتامبر حدود 11 هزار تن متانول معامله شده که قیمت بین 195 تا 197 یورو در نوسان بوده است.

این در شرایطی است که عرضه جهانی متانول با مشکل و محدودیت خاصی روبرو نیست. افت تقاضای جهانی در سه ماه دوم 2020 موجب شد تا سود کارخانه های تولیدکننده به شدت کاهش یابد و این مساله موجب گردید تا برخی کارخانه ها تعطیل کرده یا میزان تولید را کاهش دهند.

تعمیر و نگهداری کارخانه های تولید متانول روسیه بزرگترین تولیدکننده اروپا نیز عامل مهمی در افزایش قیمت این محصول داشته است. تعمیر و نگهداری کارخانه های روسیه احتمالا تا ماه اکتبر ادامه خواهد داشت. 

پیش بینی می شود روند صعودی قیمت متانول طی هفته های آینده نیز ادامه خواهد داشت تا زمانی که مذاکرات برای قیمت قراردادهای سه ماه پایانی 2020 آغاز شود.

این در حالی است که چشم انداز تقاضای جهانی متانول به خاطر شیوع ویروس کرونا همچنان به شدت مبهم و نگران کننده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان