طرح بلندپروازانه آلمان برای تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر


آلمان قصد دارد طی سال های 2021 تا 2025 میلادی بیش از 40 گیگاوات برق از باد و انرژی خورشیدی تولید کند.به گزارش پلاتس، دولت آلمان در نظر دارد تا سال 2030 میلادی بیش از 65 درصد برق مورد نیاز خود را از منابع انرژی تجدیدپذیر تامین نماید.

بر اساس این گزارش وزارت انرژی آلمان ضمن اعلام اهداف فوق برای تامین برق مورد نیاز این کشور، افزود: کابینه آلمان تا اواخر سپتامبر نظر نهایی خود را درباره طرح پیشنهادی اعلام خواهد کرد. 

نیروگاه های بادی همچنان مهمترین نقش را در تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر خواهد داشت و در بازه زمانی 5 ساله منتهی به سال 2025 میلادی بیش از 16.7 گیگاوات برق به ظرفیت تولید نیروگاه های بادی اضافه خواهد شد. 

تا سال 2025 میلادی همچنین 10.7 گیگاوات به ظرفیت تولید برق از نیروگاه های خورشیدی آلمان افزوده خواهد شد. پیش بینی می شود تقاضای برق آلمان تا سال 2030 میلادی به بیش از 580 تراوات ساعت برسد. 

دستیابی به هدف تامین 65 درصدی برق مورد نیاز آلمان از انرژی های تجدیدپذیر مستلزم تولید 377 تراوات ساعت برق از طریق باد نور خورشید و سایر منابع انرژی تجدیدپذیر است. 

وزارت انرژی آلمان پیشنهاد داده است تا 100 گیگاوات برق خورشیدی، 71 گیگاوات برق از نیروگاه های بادی به ظرفیت فعلی تولید برق این کشور افزوده شود. 

آلمان تا سال 2025 میلادی 24 گیگاوات ظرفیت تولید برق از نیروگاه های هسته ای و زغال سنگی را از دست خواهد داد. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان