بازگشت اروپا به زغال سنگ همزمان با کاهش صادرات گاز روسیه


خریداران اروپایی گاز روسیه رقابت شدیدی را برای پیدا کردن سوخت های جایگزین آغاز کرده اند و این احتمال وجود دارد که برای مقابله با کاهش جریان گاز روسیه زغال سنگ بیشتری را بسوزانند.

کشورهای اروپایی از این مساله واهمه دارند که ذخایر گازی آنها تا زمستان آینده پر نشود و این قاره با بحران انرژی روبرو شود.

آلمان ایتالیا اتریش و هلند اعلام کرده اند که نیروگاه های زغال سنگی می تواند برای تامین برق مورد نیاز قاره اروپا کمک کند.

کاهش واردات گاز روسیه موجب تشدید روند صعودی قیمت انرژی و نرخ تورم اروپا شده است.

دولت هلند اعلام کرده است که ممنوعیت تولید برق از نیروگاه های زغال سنگی را لغو می کند و نخستین فاز طرح بحران انرژی را فعال خواهد کرد.

دانمارک نیز نخستین گام طرح اضطراری گازی را فعال کرده است. ایتالیا نیز یک گام دیگر به اعلام وضعیت اضطراری انرژی نزدیک شده است آن هم در شرایطی که گاز پروم روسیه اعلام کرده است که تنها بخشی از نیاز گازی ایتالیا را تحویل خواهد داد.

آلمان نیز که با کاهش واردات گاز روسیه روبرو شده اعلام کرده است که قصد دارد سطح ذخایر گازی خود را افزایش دهد و فعالیت نیروگاه های زغال سنگی را مجددا از سربگیرد.

مارکوس کربلر مدیر عامل شرکت آر دبلیو ئی بزرگترین تولیدکننده برق آلمان گفت: قیمت برق حداقل 3 تا 5 سال طول خواهد کشید تا مجددا کاهش یابد.

صادرات گاز روسیه به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم یک به 40 درصد ظرفیت اسمی آن رسیده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان