کاهش قیمت نفت با آغاز تلاش های بایدن برای پایین آوردن هزینه سوخت در آمریکا


قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه در حالی با کاهش روبرو شده است که رئیس جمهور آمریکا تلاش زیادی را برای کاهش هزینه سوخت در این کشور شروع کرده است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از شرکت های بزرگ نفتی خواسته است تا با توجه به پیک تقاضای انرژی در فصل تابستان، فشار وارد شده بر رانندگان را کاهش دهند.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا با 1.34 دلار کاهش به 108.18 دلار رسیده و هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با 1.33 دلار کاهش 113.32 دلار داد و ستد شده است.

در حالی که ایالات متحده با رشد قیمت بنزین و تورم روبرو است، انتظار می رود بایدن امروز خواستار تعلیق موقت مالیات 18.4 سنت بر هر گالن بنزین شود. این تصمیم مهم می تواند تا حد زیادی بر قیمت سوخت در آمریکا تاثیر بگذارد.

قرار است مدیران ارشد 7 شرکت بزرگ نفتی آمریکا روز پنجشنبه با بایدن دیدار کنند. این در شرایطی است که کاخ سفید فشار زیادی را برای کاهش قیمت سوخت وارد کرده است.

از سوی دیگر شرکت های نفتی آمریکایی قصد دارند از این افزایش قیمت سوخت به عنوان فرصتی برای افزایش سودآوری استفاده کنند.

مایکل ویرس مدیر عامل شرکت نفتی Chevron آمریکا گفت: انتقاد از صنعت نفت راهکار اصلی برای کاهش قیمت سوخت نیست. این اقدامات برای مقابله با چالش هایی که با آن روبرو هستیم، مفید نخواهد بود.

بازار نفت همچنان با رشد تقاضا و کمبود عرضه روبرو است آن هم در شرایطی که اتحادیه اروپا تحریم های سختی را علیه روسیه اعمال کرده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان