رویدادهای موثر بر تحولات بازارهای جهانی در هفته پیش رو


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که تحولات سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص آمریکا بیشترین تاثیر را بر بازارهای بین المللی طی روزهای آینده خواهد داشت.به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم هفته جاری، تنش و جنجال بر سر برکناری یا استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در روز چهارشنبه گذشته است که منجر به کشته شدن حداقل 5 نفر و بازداشت ده ها نفر دیگر شده است.

بر اساس این گزارش تلاش دموکرات ها برای استیضاح ترامپ برای بار دوم در حالی است که دوره ریاست جمهوری وی رو به پایان است و جو بایدن قرار است 20 ژانویه رسما به عنوان رئیس جمهور جدید سوگند یاد کند.با این حال شبکه سی ان ان فاش کرده است که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا هنوز استفاده از متمم 25 قانون اساسی برای برکناری ترامپ را رد نکرده است. 

اگر ترامپ پس از ترک ریاست جمهوری به خاطر این اقداماتش گناهکار شناخته شود، از مزایایی که روسای جمهور قبلی برخوردار بودند محروم خواهد شد از جمله امنیت و دریافت نقدی و اجازه رقابت برای دور دوم ریاست جمهوری را نخواهد داشت. دومین رویداد مهم امیدواری ها درباره تصویب بسته کمک مالی کرونا است. نتایج انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا نشان می دهد که دموکرات ها اکنون اکثریت آرا را در هر دو مجلس در اختیار خواهند داشت. این مساله موجب خواهد شد تا سرمایه گذاران امیدواری بیشتری نسبت به تصویب بسته کمک مالی کرونا داشته باشند. 

جو بایدن نیز از افزایش بودجه مربوط به بسته کمک کرونا حمایت کرده است. علی رغم آنکه اقتصاد آمریکا طی ماه دسامبر برای نخستین بار در 8 ماه گذشته با کاهش فرصت های شغلی ایجاد شده روبرو شده است، ولی شاخص سهام روز جمعه با افزایش همراه شد. سومین رویداد مهم نیز انتشار آمارهای اقتصادی مهم در آمریکا و سخنرانی مقام های ارشد فدرال رزرو است. تورم قیمت مصرف کننده قرار است چهارشنبه منتشر شود. آمارهای خرده فروشی در آمریکا در ماه دسامبر نیز قرار است جمعه منتشر شود. 

جروم پاول رئیس فدرال رزرو نیز قرار است پنجشنبه سخنرانی کند. فدرال رزرو آمریکا پیش از این اعلام کرده است که قصد دارد نرخ بهره را تا سال 2023 میلادی نزدیک به صفر نگه دارد.چهارمین رویداد مهم نیز انتشار گزارش درآمد بانکهای بزرگ آمریکایی از جمله جی پی مورگان سیتی گروپ و ولس فارگو در سه ماه پایانی 2020 است. به نظر می رسد انتشار این آمارها می تواند تا حد زیادی بر روند بازار سهام آمریکا در سال 2021 تاثیر بگذارد. 

پنجمین رویداد مهم نیز تحولات مربوط به روند توزیع واکسن کرونا در آمریکا و سایر کشورهای جهان است. در حالی که تلفات ویروس کرونا در آمریکا روز جمعه به بیش از 4 هزار نفر رسیده، مقام های بهداشت و درمان این کشور قصد دارند سرعت توزیع واکسن را افزایش دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان