کاهش قیمت نفت پس از تصمیم اوپک پلاس برای افزایش تولید


پس از انتشار آمارهای ضعیف اشتغال آمریکا و پایبندی اوپک پلاس به تعهدات مربوط به افزایش تولید، قیمت نفت در مبادلات امروز پنجشنبه با کاهش نسبی روبرو شده است.

به گزارش رویترز، سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که پایبندی اوپک پلاس به افزایش متعادل و تدریجی تولید و عرضه، نمی تواند چالش های نگران کننده بازار انرژی را برطرف کند و همین عامل مانع از افت شدید قیمت نفت شده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 37 سنت کاهش به 89.10 دلار رسیده است. قیمت نفت برنت روز چهارشنبه با رشد 31 سنتی روبرو شده بود.

هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 54 سنت کاهش به 87.72 دلار رسیده است.

برخی تحلیلگران معتقدند که افت قیمت نفت کاملا موقت و کوتاه مدت خواهد بود و کمبود عرضه و رشد تقاضا موجب خواهد شد تا قیمت نفت تا پایان امسال روند صعودی داشته باشد.

آمارهای رسمی نشان می دهد اشتغال بخش خصوصی آمریکا برای نخستین بار در یک سال گذشته طی ماه ژانویه با کاهش روبرو شده است. تعداد فرصت های شغلی در بخش خصوصی امریکا در این مدت 301 هزار مورد کاهش داشته است.

با این حال تنش های سیاسی در شرق اروپا و خاورمیانه نگرانی های زیادی را ایجاد کرده است. قیمت نفت از ابتدای امسال تاکنون 15 درصد رشد داشته و قیمت ها طی هفته گذشته به بالاترین سطح خود از 2014 میلادی رسید.

اظهارات وزیر نفت ایران مبنی بر آمادگی این کشور برای بازگشت به بازار انرژی نیز قیمت نفت را تحت فشار بیشتری قرار داده است.

اوپک پلاس نیز در نشست چهارشنبه خود بر پایبندی به تعهد افزایش 400 هزار بشکه در روز تولید نفت تاکید کرده است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان