کاهش قیمت جهانی نفت در آستانه نشست مهم فدرال رزرو آمریکا


قیمت نفت در بازارهای بین المللی امروز چهارشنبه در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا و افزایش احتمالی نرخ بهره این کشور با افت نسبی روبرو شده است.

در شرایطی که انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا با هدف مقابله با تورم نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد قیمت نفت با افت محسوسی همراه شده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 26 سنت کاهش به کمتر از 120.91 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 8 سنت کاهش 118.85 دلار داد و ستد شده است.

رشد فشارهای تورمی موجب شده تا سرمایه گذاران و تجار برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا آماده شوند. اگر فدرال رزرو نرخ بهره را 0.75 درصد افزایش دهد این بزرگترین افزایش نرخ بهره در 28 سال گذشته در اقتصاد این کشور خواهد بود.

در طرف تقاضا نیز افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین نگرانی های زیادی را درباره اعمال محدودیت های جدید ایجاد کرده است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک نیز در تازه ترین گزارش خود به پیش بینی قبلی خود مبنی بر بازگشت تقاضای جهانی نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا در سال 2022 پایبند بود ولی هشدار داده است که جنگ اوکراین و تحولات مربوط به ویروس کرونا یک خطر بزرگ به شمار می رود.

اوپک پیش بینی کرده است که رشد تقاضای نفت سال آینده کاهش خواهد یافت زیرا افزایش قیمت نفت موجب رشد فشارهای تورمی و افت رشد اقتصادی جهان شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان