پیش بینی جدید انجمن جهانی فولاد از وضعیت بازار طی ماه های آینده


انجمن جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره وضعیت تقاضای جهانی فولاد طی ماه های آینده را تغییر داده است.به گزارش پلاتس، انجمن جهانی فولاد پیش بینی کرده است که تقاضای جهانی فولاد در سال های 2020 و 2021 میلادی کمتر از پیش بینی قبلی کاهش خواهد یافت زیرا بخش فولاد در حال رشد و رونق نسبی پس از شیوع ویروس کرونا است و این مساله موجب افزایش تقاضا شده است.

بر اساس این گزارش انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: رونق مستحکم و قوی چین، کاهش تقاضای جهانی فولاد را در سال 2020 تاحد زیادی جبران خواهد کرد و این در حالی است که تقاضا در سایر کشورهای جهان نیز بهتر از پیش بینی های قبلی بوده است. 

پیش بینی می شود تقاضای جهانی فولاد در سال 2020 با کاهش 2.4 درصدی روبرو شود و به 1725.1 میلیون تن برسد. انجمن جهانی فولاد در گزارش ژوئن پیش بینی کرده بود که تقاضای فولاد امسال 6.4 درصد کاهش خواهد یافت. 

تقاضای فولاد در سال 2021 نیز با 4.1 درصد افزایش به 1795.1 میلیون تن خواهد رسید. این رقم در گزارش ژوئن 3.8 درصد پیش بینی شده بود. 

این گزارش پیش بینی می کند علی رغم افزایش چشمگیر موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان، کشورها دیگر تدابیر قرنطینه سختگیرانه را تکرار نخواهند کرد. 

پیش بینی می شود تقاضای فولاد چین در سال 2020 با رشد 8 درصدی روبرو شود، اجرای بسته محرک مالی دولت و رشد بخش مسکن تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا خواهد داشت ولی در سال 2021 تقاضای فولاد تقریبا باثبات خواهد بود. 

به طور کلی پیش بینی می شود تقاضا در کشورهای توسعه یافته در سال 2020 با افت 14.9 درصدی روبرو شود و در سال 2021 میلادی تقاضا فولاد 7.9 درصد افزایش خواهد یافت. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان