رئیس شرکت معدنی Antofagasta شیلی پیش بینی می کند که بازار جهانی مس در سال 2020 میلادی با مازاد عرضه 200 تا 300 هزار تن روبرو خواهد  شد. به گزارش رویترز، Iván Arriagada رئیس شرکت معدنی Antofagasta شیلی در مصاحبه ای تاکید کرد: بازار جهانی مس در سال 2020 میلادی با مازاد عرضه بیش از 200 تا 300 هزار تنی مواجه خواهد شد، آن هم در شرایطی که توقف فعالیت و تولید در برخی معادن با افت شدید تقاضا به خاطر شیوع ویروس کرونا جبران می شود.

بر اساس این گزارش وی افزود: به خاطر نوسانات شدید در بازار جهانی مس به خاطر ویروس کرونا، پیش بینی قیمت این فلز سرخ در سال 2020 میلادی بسیار سخت و دشوار است. ویروس کرونا بر تمامی کسب و کارها در سراسر جهان تاثیر گذاشته است.

مازاد عرضه بازار جهانی مس

رئیس این شرکت معدنی اظهار داشت: با این حال معتقدیم که بازار مس در سال 2020 با مازاد عرضه روبرو خواهد شد، حدود 200 تا 300 هزار تن. وی در ادامه ضمن اشاره به افت تقاضای جهانی مس به خاطر بحران کرونا، گفت: افت تقاضا به خوبی در قیمت جهانی مس بازتاب یافته است.

Antofagasta که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مس جهان به شمار می رود اخیرا اعلام کرده است که هزینه های سرمایه ای خود را برای سال 2020 کاهش خواهد داد و تولید مس نیز کمتر از پیش بینی های اولیه برای سال جاری میلادی خواهد بود. شیلی به عنوان بزرگترین تولیدکننده مس جهان با اختلالات بزرگ و مهمی در صادرات این فلز مهم صنعتی روبرو نشده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان