موسسه مالیه بین الملل: بدهی جهانی تا پایان امسال به 277 تریلیون دلار می رسد


موسسه مالیه بین الملل IIF در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که میزان بدهی جهانی تا پایان سال 2020 میلادی به بیش از 277 تریلیون دلار خواهد رسید.

به گزارش رویترز، موسسه مالیه بین الملل اعلام کرد: افزایش هزینه های دولتها و شرکتهای مختلف سراسر جهان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا موجب خواهد شد تا بدهی کشورهای دنیا تا پایان امسال به رکورد 277 تریلیون دلاری برسد.

بر اساس این گزارش موسسه مالیه بین الملل که اعضای آن شامل بیش از 400 بانک و موسسه مالی بین المللی است، افزود: میزان بدهی جهانی تا ماه سپتامبر امسال با 15 تریلیون دلار افزایش به 272 تریلیون دلار رسیده است. دولتها به خصوص در بازارهای توسعه یافته بیش از نیمی از این افزایش بدهی را شامل شده اند. 

این گزارش نشان می دهد میزان کل بدهی کشورهای توسعه یافته به 432 درصد تولید ناخالص داخلی این کشورها در سه ماه سوم امسال رسیده است. این رقم در پایان سال 2019 میلادی به 380 درصد تولید ناخالص داخلی رسیده بود. 

این رقم در بازارهای نوظهور به 250 درصد تولید ناخالص داخلی رسیده است، میزان بدهی چین به تولید ناخالص داخلی به بیش از 355 درصد افزایش یافته و پیش بینی می شود تا پایان امسال به 365 درصد برسد. 

کل بدهی آمریکا نیز در سال 2020 به بیش از 80 تریلیون دلار خواهد رسید. این رقم در سال 2019 به 71 تریلیون دلار رسیده بود. در منطقه یورو نیز میزان کل بدهی تا سپتامبر با 1.5 تریلیون دلار افزایش به 53 تریلیون دلار رسیده است. 

در بین کشورهای درحال توسعه نیز لبنان، چین، ترکیه، مالزی و ترکیه با بیشترین افزایش بدهی بخش غیرمالی در سال 2020 روبرو شده اند.

موسسه مالیه بین الملل پیش بینی کرده است که اقتصاد جهانی امسال با افت 4.4 درصدی روبرو خواهد شد و در سال 2021 میلادی 5.2 درصد رشد خواهد کرد. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان