پیش بینی بانک گلدمن ساکس درباره قیمت طلا در سال 2021


بانک معتبر گلدمن ساکس آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا در سال 2021 میلادی به بیش از 2300 دلار خواهد رسید.به گزارش وبگاه ماینینگ، تحلیلگران بانک گلدمن ساکس آمریکا پیش بینی می کنند که قیمت جهانی طلا در سال 2021 میلادی از محدوده فعلی فاصله معناداری خواهد گرفت و رکوردهای جدیدی را ثبت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران گلدمن ساکس بر این باورند که رشد فشارهای تورمی طی ماه های آینده عامل اصلی رشد تقاضا و قیمت جهانی طلا خواهد بود. 

قیمت طلا طی هفته های اخیر در محدوده 1900 دلار در هر اونس در نوسان بوده است. البته قیمت طلا در فصل تابستان به رکوردهای بالاتری رسیده بود. نااطمینانی درباره انتخابات آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا طی ماه های گذشته داشت ولی خبرهای امیدوارکننده درباره واکسن ویروس کرونا موجب شد تا تقاضا برای دارایی های امن با کاهش روبرو شده و در نتیجه قیمت طلا با افت محسوسی همراه شود.

تحلیلگران معتقدند که هیچ کاتالیزور روشن و مشخصی برای افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت وجود ندارد ولی نگرانی های مربوط به افزایش تورم می تواند موجب رشد فزاینده قیمت این فلز گرانبها در سال 2021 شود.

بانک گلدمن ساش هدف قیمتی 2300 دلاری را برای هر اونس طلا در سال 2021 تعیین کرده که از قیمتهای فعلی 22 درصد بالاتر خواهد بود. 

قیمت طلا معمولا همزمان با افزایش نرخ بهره با کاهش نسبی روبرو می شود ولی بحران اقتصادی 2008 میلادی اثبات کرد که بازار طلا بیشتر به نرخ بهره های کوتاه مدت حساسیت نشان می دهد. 

پیش بینی تحلیلگران این است که با افزایش فشارهای تورمی در آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ جهان، تقاضا و قیمت طلا طی ماه های آینده افزایش خواهد یافت. 

بانک گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که نرخ تورم آمریکا تا اواسط سال آینده به بیش از 3 درصد خواهد رسید. 

افزایش تورم همواره به نفع تقاضای دارایی های امن به خصوص طلا بوده است. تحلیلگران بانک اچ اس بی سی نیز نسبت به چشم انداز بلندمدت قیمت طلا خوش بین و امیدوار هستند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان