پیش بینی بانک گلدمن ساکس از نفت 105 دلاری

تاثیر کرونا بر کاهش تقاضای نفت

قیمت نفت خام


یک بانک معتبر آمریکایی پیش بینی کرده است قیمت جهانی نفت در سال 2023 میلادی به علت محدودیت عرضه و رشد تقاضا به بیش از 105 دلار خواهد رسید.

تاثیر کرونا بر قیمت نفت

قیمت نفت جهانی

اویل پرایس نوشت: بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس آمریکا قیمت نفت در سال 2022 میلادی را به طور متوسط 100 دلار و برای سال آینده 105 دلار در هر بشکه برآورد کرده است.

به اعتقاد تحلیلگران این بانک، شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا تاثیری بر تقاضای نفت طی ماه های آینده نخواهد داشت و محدودیت عرضه موجب رشد فزاینده قیمت خواهد شد.

تحلیلگران این بانک افزودند: جایگزینی نفت به‌ جای گاز، اختلال‌ در عرضه، و تقاضای فراتر از انتظار در سه‌ ماهه پایانی 2021 باعث خواهد شد تا ذخایر نفت کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی تا تابستان امسال به پایین‌ترین رقم از سال 2000 برسد، به‌علاوه ظرفیت مازاد تولید اوپک‌ پلاس هم کاهش خواهد یافت و به پایین‌ترین سطح یعنی 1.2میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

جف کوری، رئیس بخش تحقیقات کالا در این بانک سرمایه‌گذاری گفت: کاهش سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز و این واقعیت که تنها دو تولیدکننده نفت دنیا یعنی عربستان و امارات ظرفیت افزایش تولید خود به سطح قبل‌از بحران کرونا را دارند، باعث ادامه افزایش قیمت نفت خواهد شد.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان