بانک گلدمن ساکس: توافق اوپک پلاس مانع افزایش قیمت نفت نخواهد شد


بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که قیمت جهانی هر بشکه نفت در تابستان امسال به بیش از 80 دلار خواهد رسید.

به گزارش اویل پرایس، بانک گلدمن ساکس اعلام کرد: توافق اخیر اوپک پلاس برای افزایش تولید تاثیری بر پیش بینی این بانک درباره قیمت جهانی نفت نداشته در تابستان امسال به بیش از 80 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

بر اساس این گزارش اوپک پلاس متشکل از کشورهای صادر کننده نفت، روسیه و سایر تولیدکنندگان بزرگ نفت یکشنبه بر سر افزایش تولید نفت از ماه اوت به توافق رسیدند.

این توافق در حالی حاصل شده است که قیمت نفت به بالاترین سطح خود در دو سال و نیم اخیر رسیده و این مساله با نگرانی کشورهای مصرف کننده انرژی روبرو شده است.

به اعتقاد تحلیلگران بانک گلدمن ساکس، افزایش متعادل تولید نفت اوپک پلاس طی ماه های آینده تاثیری بر روند صعودی قیمت نفت نخواهد داشت بازار نفت همچنان با کمبود عرضه روبرو است و این مساله موجب ادامه روند افزایشی قیمت انرژی خواهد شد.

این بانک آمریکایی پیش بینی کرده است میانگین قیمت هر بشکه نفت در سال 2022 میلادی نیز به بیش از 80 دلار خواهد رسید که نسبت به پیش بینی قبلی 5 دلار بیشتر خواهد بود.

 این بانک سرمایه‌گذاری انتظار دارد قیمت نفت در هفته های آینده به خاطر خطر کرونای دلتا و سرعت پایین افزایش عرضه در نتیجه افزایش اخیر در میزان حمل و نقل جاده‌ای، نوسان داشته باشد.

 قیمت نفت بیش از یک دلار در هر بشکه در روز دوشنبه به دنبال توافق اوپک پلاس برای افزایش تولید پایین آمد و نگرانی در مورد مازاد عرضه را در بحبوحه‌ افزایش موارد ابتلا به کرونا بالا برد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان