بانک گلدمن ساکس پیش بینی درباره رشد اقتصادی اروپا را کاهش داد


بانک گلدمن ساکس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد اقتصادی اروپا در سه ماه پایانی امسال را به شدت کاهش داده است.به گزارش رویترز، بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که شیوع ویروس کرونا و اعمال تدابیر قرنطینه ای و محدودکننده در برخی کشورهای اروپایی در ماه نوامبر، موجب افت شدید رشد اقتصادی قاره اروپا در سه ماه پایانی 2020 خواهد شد. 

بر اساس این گزارش بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پنجشنبه دستور قرنطینه سراسری این کشور را صادر کرده است. بریتانیا با موج دوم شیوع ویروس کرونا روبرو شده است. 

فرانسه و آلمان دیگر اقتصادهای بزرگ و مهم اروپا نیز پیش از این تدابیر محدودکننده گسترده ای را برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ و اجرا کرده اند. 

بانک گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که تولید ناخالص داخلی واقعی منطقه یورو در سه ماه چهارم امسال 2.3 درصد کاهش خواهد یافت ، این رقم در گزارش قبلی رشد 2.2 درصدی اعلام شده بود. 

این پیش بینی نشان می دهد رشد تولید ناخالص داخلی انگلیس نیز به منفی 2.4 درصد خواهد رسید، این رقم نیز پیش از این رشد 3.6 درصدی اعلام شده بود. 

تحلیلگران گلدمن ساکس بر این باورند که تدابیر جدید محدودکننده حداقل 3 ماه ادامه خواهد داشت و احتمالا از ماه فوریه شرایط به تدریج عادی خواهد شد. 

تحلیلگران سیتی بانک نیز اعلام کردند که تولید ناخالص داخلی انگلیس طی سه ماه پایانی امسال 4 درصد کاهش خواهد یافت. 

خطر ناشی از برگزیت نیز تهدید بزرگی برای رشد و رونق اقتصادی بریتانیا به شمار می رود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان