تقویم اقتصادی هفته: انتخابات آمریکا و نشست فدرال رزرو و بانک مرکزی انگلیس


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سه شنبه 3 نوامبر و نشست فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی انگلیس طی روزهای آینده مهمترین رویدادهای هفته جاری به شمار می رود.

به گزارش اینوستینگ، مهمترین رویداد هفته جاری برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سه شنبه خواهد بود. این یکی از مهمترین رای گیری های ریاست جمهوری در تاریخ معاصر این کشور به شمار می رود. رقابت های انتخاباتی امسال تاحد زیادی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار داشته است. 

به نظر می رسد عدم قطعیت نتایج انتخابات از هم اکنون می تواند بازارهای بین المللی را دستخوش نوسانات زیادی کند. البته ترامپ در اکثر نظرسنجی ها از جو بایدن عقب تر بوده است ولی در نهایت باید دید کدام نامزد می تواند آرا الکترال کافی را برای راهیابی به کاخ سفید کسب کند. 

دومین رویداد مهم هفته جاری، وضعیت بورس وال استریت خواهد بود. هر 3 شاخص اصلی بورس وال استریت آمریکا طی هفته گذشته بدترین عملکرد خود را از ماه مارس ثبت کردند. نگرانی درباره افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا، نامشخص بودن چشم انداز انتخابات آمریکا و گزارش های مالی برخی شرکت های فناوری تاثیر منفی زیادی بر شاخص بورس آمریکا داشته است. پیش بینی می شود بورس وال استریت طی هفته جاری نیز نوسانات زیادی را تجربه خواهد کرد.

سومین رویداد مهم هفته جاری، برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا با یک روز تاخیر در روز چهارشنبه آن هم به خاطر انتخابات است. تصمیم های مهم فدرال رزرو پنجشنبه اعلام خواهد شد و جروم پاول نیز کنفرانس خبری 30 دقیقه ای خواهد داشت. 

پیش بینی می شود فدرال رزرو در این نشست تدابیر محرک پولی بیشتری را برای حمایت از اقتصاد اعلام نکند ولی این احتمال همچنان وجود خواهد داشت که برنامه خرید اوراق قرضه را بار دیگر احتمالا از اوایل دسامبر تعدیل کند. 

چهارمین رویداد مهم، انتشار گزارش اشتغال آمریکا در روز جمعه است. پیش بینی می شود نرخ بیکاری آمریکا در ماه اکتبر با کاهش اندکی روبرو شده باشد. روز پنجشنبه نیز تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا اعلام خواهد شد. در اوایل اکتبر حدود 22.7 میلیون آمریکایی بیمه بیکاری دریافت می کردند.

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز نشست بانک مرکزی انگلیس در روز پنجشنبه است. پیش بینی می شود بانک مرکزی انگلیس در این نشست برنامه خرید اوراق قرضه را 100 میلیارد پوند افزایش خواهد داد تا از اقتصاد در برابر تبعات بحران کرونا و برگزیت حمایت کند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان