تازه ترین پژوهش بانک مرکزی اروپا درباره شاخص های کلان اقتصادی منطقه یورو


جدیدترین تحقیق و پژوهش بانک مرکزی اروپا نشان می دهد اقتصاد منطقه یورو امسال کمتر از پیش بینی های قبلی با افت و رکود روبرو خواهد شد.

به گزارش رویترز، تازه ترین پژوهش بانک مرکزی اروپا حاکی است اقتصاد منطقه یورو در سال 2020 میلادی با افت و رکود کمتری نسبت به پیش بینی های قبلی مواجه خواهد شد ولی رشد و رونق اقتصادی کشورهای اروپایی در سال 2021 میلادی نیز کمتر از حد انتظارات خواهد بود.

بر اساس این گزارش تحقیق و پژوهش بانک مرکزی اروپا درباره شاخص های کلان اقتصادی منطقه یورو اوایل اکتبر یعنی قبل از اعمال مجدد تدابیر محدودکننده و قرنطینه ای در بسیاری از کشورهای اروپایی انجام شده است.

این تحقیق و بررسی نشان می دهد اقتصاد منطقه یورو امسال با افت 7.8 درصدی روبرو خواهد شد این رقم در پیش بینی ماه جولای 8.3 درصد اعلام شده بود. رشد اقتصادی منطقه یورو در سال 2021 میلادی نیز به 5.3 درصد خواهد رسید که این رقم نسبت به پیش بینی قبلی 5.7 درصدی ، کمتر بوده است.

دولت های اروپایی طی روزهای اخیر تدابیر جدید محدودکننده ای را برای مقابله با موج جدید ویروس کرونا اتخاذ کرده اند. 

بانک مرکزی اروپا در تازه ترین نشست خود که پنجشنبه گذشته برگزار شد، وعده داد تا برای مقابله با رکود و بحران اقتصادی ، سیاست های انبساطی پولی بیشتری را اتخاذ کند. 

این تحقیق و بررسی همچنین نشان می دهد نرخ تورم منطقه یورو امسال به 0.3 درصد خواهد رسید که این رقم نسبت به پیش بینی قبلی 0.4 درصدی کمتر است.

در سال 2021 میلادی نیز میانگین نرخ تورم منطقه یورو به 0.9 درصد می رسد که این رقم نیز نسبت به پیش بینی یک درصدی در ماه جولای، کاهش یافته است. هدف اصلی بانک مرکزی اروپا دستیابی به نرخ تورم 2 درصدی است. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان