گلدمن ساکس: انتظار نداشته باشید قیمت نفت آمریکا به زودی افزایش یابد


رئیس بخش کامودیتی در بانک گلدمن ساکس بر این باور است که رونق و افزایش مجدد قیمت نفت آمریکا هفته ها طول خواهد کشید. جفری کوری در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی گفت: نباید انتظار داشته باشیم که قیمت نفت آمریکا به زودی و در کوتاه مدت با رونق روبرو شود.

وی در ادامه افزود: دلیل آنکه باید محتاط باشیم این است که کاهش تولید نفت یک مساله ساده نیست. کاهش تولید نفت مستلزم زمان و صرف هزینه است و مهمتر از همه اینکه کاهش تولید به چاه های نفت آسیب می زند.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: تعطیلی یک چاه نفت بسیار پرهزینه و گران است و شاید برای همیشه به یک چاه نفت آسیب بزند. به نظر من روند نزولی قیمت نفت آمریکا حداقل تا اواسط ماه می ادامه خواهد یافت. 

قیمت نفت آمریکا روز دوشنبه برای نخستین بار در تاریخ معاملات، منفی شد و تا منفی 40 دلار در هر بشکه نیز رسید. علت اصلی این افت شدید، تجاری بودند که پوزیشن های باز در بازار آتی داشتند تا مانع از تحویل فیزیکی نفت خامی شوند که پیش خرید کرده بودند.

اخبار گلدمن ساکس درباره افزایش قیمت نفت آمریکا

افزایش قیمت نفت آمریکا گلدمن ساکس

چشم انداز کلی این است که تقاضای جهانی نفت خام هنوز تغییر چندانی نداشته و تولیدکنندگان نفت آمریکا دیگر انبار و ذخایری برای ذخیره سازی تولید خود ندارند. کمبود ذخایر نفتی نیز عامل مهمی در کاهش 300 درصدی قیمت نفت وست تگزاس بوده است.

با افت شدید قیمت این کالای اقتصادی در آمریکا بسیاری از تولیدکنندگان راهی جز تعطیل کردن چاه های نفت ندارند. بحران فعلی برای برخی از تحلیلگران، خاطرات دهه 80 میلادی را زنده کرده ولی این بار واقعا بدتر و وخیم تر است.

رویترز گزارش داده است که ذخایر شناور نفت بر روی نفتکش ها نیز به بیش از 160 میلیون بشکه طی هفته گذشته رسیده است. این رقم نسبت به هفته قبل تر 100 درصد رشد داشته است. دولت آمریکا در حال مذاکره با 9 شرکت برای اجاره کردن انبارهای نفت از ذخایر راهبردی فرآورده های نفتی این کشور است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان