رشد تقاضای آمریکا و چین قیمت نفت را افزایش داد


قیمت نفت در مبادلات امروز پنجشنبه تحت تاثیر رشد تقاضا در آمریکا بزرگترین مصرف کننده جهان به روند صعودی خود ادامه داده است.

افزایش قیمت نفت در شرایطی است که محدودیت های کرونایی در شهرهای بزرگ چین نیز کاهش یافته و این عامل نیز می تواند در رشد تقاضا و مصرف انرژی در این کشور موثر باشد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 50 سنت افزایش به بیش از 124.08 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 38 سنت افزایش 122.49 دلار داد و ستد شده است.

قیمت هر دو نفت روز چهارشنبه به بالاترین سطح از 8 مارس رسید و سطوح قیمتی سال 2008 را تجربه کرد.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد ذخایر راهبردی نفت خام این کشور طی هفته گذشته با افت چشمگیری روبرو شده است.

آغاز فصل سفر در آمریکا نیز موجب شده تا ذخایر بنزین این کشور نیز با افت محسوسی مواجه گردد.

وارن پاترسون مدیر بخش تحقیقات کامودیتی موسسه آی ان جی در این باره گفت: سخت است که کاهش قیمت نفت را در ماه های آینده پیش بینی کنیم، آن هم با توجه به رشد تقاضای بنزین در آمریکا در اوج فصل سفرهای تابستانی.

آمارهای رسمی نشان می دهد تقاضا برای کل فرآورده های نفتی در آمریکا به بیش از 19.5 میلیون بشکه در روز رسیده و این در حالی است که تقاضای بنزین از مرز 8.98 میلیون بشکه در روز گذشته است.

تحلیلگران موسسه سی ام سی مارکتس نیز معتقدند بازگشایی شهرهای بزرگ چین موجب رشد و رونق تقاضای انرژی خواهد شد. این احتمال وجود دارد که با محدودیت بیشتر عرضه و رشد تقاضا، قیمت نفت به زودی به بیش از 130 دلار برسد.

سهیل المزروعی وزیر نفت امارات نیز در اظهاراتی گفت: افزایش تولید اوپک پلاس چندان امیدوارکننده نبوده و این گروه 2.6 میلیون بشکه در روز از اهداف تولید خود عقب است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان