وزیر سابق خزانه داری آمریکا: تورم زنگ خطر را در اقتصاد آمریکا به صدا درآورده است


وزیر سابق خزانه داری آمریکا با انتقاد از بسته کمک مالی 1.9 تریلیون دلاری دولت بایدن گفته است که تورم زنگ خطر را برای اقتصاد آمریکا به صدا دراورده است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره، لاری سامرز وزیر سابق خزانه داری آمریکا با انتقاد از نقش بسته کمک مالی 1.9 تریلیون دلاری دولت بایدن در افزایش نرخ تورم گفت: افزایش نرخ تورم در اقتصاد آمریکا یک زنگ خطر را به صدا در آورده است.

بر اساس این گزارش وی افزود: ما با اجرای بسته کمک مالی 1.9 تریلیون دلاری عملا تقاضای مازاد را برای سال های آینده ایجاد کرده ایم که این تقاضا فراتر از ظرفیت اقتصادی آمریکا برای تولید است و این مساله در نهایت به معنای رشد قیمت ها خواهد بود. همه نشانه ها حاکی از افزایش چشمگیر نرخ تورم طی سال های آینده است. 

سامرز نخستین بار در ماه فوریه در سرمقاله ای در واشنگتن پست نسبت به شکاف تولید در اقتصاد آمریکا و عدم توانایی تامین تقاضای کل در اقتصاد هشدار داده بود. افزایش تورم یکی از نگرانی های مهمی است که بازار اکنون با آن روبرو است زیرا تورم می تواند بر ارزش دارایی ها و سود شرکتها تاثیر منفی بگذارد و قدرت خرید مصرف کنندگان را کاهش دهد.فدرال رزرو آمریکا دستیابی به تورم 2 درصدی را یکی از مهمترین اهداف خود تعیین کرده است. نرخ تورم آمریکا در ماه مارس نسبت به سال قبل به 2.6 درصد رسیده است. البته مقام های فدرال رزرو معتقدند این افزایش تورم، موقتی خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان