هشدار صندوق بین المللی پول درباره افت 6.6 درصدی اقتصاد آمریکا


صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود هشدار داده است که شوک ناشی از شیوع ویروس کرونا موجب افت 6.6 درصدی اقتصاد آمریکا در سال 2020 خواهد شد.به گزارش رویترز، صندوق بین المللی پول همچنین اعلام کرده است که شیوع مجدد ویروس کرونا و افزایش فقر سیستماتیک می تواند موجب بدتر شدن چشم انداز اقتصادی آمریکا در سال 2020 شود.

بر اساس این گزارش صندوق بین المللی پول افزود: اقتصاد آمریکا هم اکنون با ریسک های زیادی مواجه است که مهمترین آنها عبارتند از افزایش چشمگیر سطح بدهی های دولت و شرکتها و نرخ تورم پایین و حتی پایین در بلندمدت. 

در گزارش صندوق بین المللی پول درباره بزرگترین اقتصاد جهان آمده است: نااطمینانی های زیادی درباره شوک اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا وجود دارد. زمان زیادی برای بازسازی اقتصاد آمریکا و بازگشت فعالیت های اقتصادی به سطح قبل از بحران کرونا نیاز است. 

سیاستگذاران آمریکایی تلاش زیادی را برای حفاظت از جان مردم و کسب و کارها انجام داده اند ولی گام های بیشتری برای رشد و رونق تقاضا و حمایت از اقشار آسیب پذیر لازم است. ویروس کرونا تاکنون بیش از 3.5 میلیون نفر در آمریکا را آلوده کرده و جان 140 هزار نفر را گرفته است. 

صندوق بین المللی پول افزود: بحران ویروس کرونا فقرای آمریکایی و اقلیت های نژادی را بیشتر از سایرین هدف قرار داده و موجب افزایش چشمگیر فقر سیستماتیک شده است. این مساله موجب افزایش ریسک در کل اقتصاد آمریکا شده و می تواند منجر به ناآرامی های اجتماعی شود.بخش زیادی از جمعیت آمریکا با کاهش سطح استانداردهای زندگی روبرو شده اند. این مشکلات احتمالا طی سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان