هشدار استراتژیست های بین المللی درباره افزایش تورم آمریکا تا اواسط 2022


استراتژیست های اقتصادی بر این باورند که سرمایه گذاران ریسک ناشی از افزایش تورم آمریکا را دست کم گرفته اند.به گزارش سی ان بی سی، دیوید روشه رئیس شرکت سرمایه گذاری  Independent Strategy یکی از همین استراتژیست هاست.

وی در اظهاراتی گفت: این احتمال وجود دارد که نرخ تورم آمریکا که در ماه مارس به 2.6 درصد رسیده است، طی ماه های آینده افزایش بیشتری پیدا کند.روشه افزود: دیدگاه من این است که نرخ تورم امریکا تا اواسط سال 2022 به بیش از 3 تا 4 درصد افزایش خواهد یافت. به نظر من بازدهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به راحتی دو برابر خواهد شد، این رقم هم اکنون به 1.6 درصد رسیده است. 

وی اظهار داشت: علت اصلی افزایش قیمتها این است که مصرف کنندگان پس انداز مازاد خود را که در شرایط کرونایی انباشته شده، هزینه خواهند کرد و این رشد فزاینده تقاضا موجب افزایش تورم خواهد شد.

افزایش تورم یکی از نگرانی های مهمی است که بازار اکنون با آن روبرو است زیرا تورم می تواند بر ارزش دارایی ها و سود شرکتها تاثیر منفی بگذارد و قدرت خرید مصرف کنندگان را کاهش دهد.فدرال رزرو آمریکا دستیابی به تورم 2 درصدی را یکی از مهمترین اهداف خود تعیین کرده است. نرخ تورم آمریکا در ماه مارس نسبت به سال قبل به 2.6 درصد رسیده است. البته مقام های فدرال رزرو معتقدند این افزایش تورم، موقتی خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان