نگاهی به تحولات بازارهای جهانی: افت قیمت نفت برای سومین روز متوالی/ قیمت طلا به بالاترین سطح در دو ماه اخیر رسید


افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته و رشد فزاینده موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هند و ژاپن موجب شد تا قیمت نفت امروز پنجشنبه برای سومین روز متوالی با کاهش روبرو شود.به گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 57 سنت کاهش به 64.75 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 58 سنت کاهش، 60.77 دلار داد و ستد شده است.

افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در هند و ژاپن، نگرانی های زیادی را درباره وضعیت تقاضای جهانی انرژی ایجاد کرده است.قیمت نفت برنت روز چهارشنبه نیز با افت شدید 1.25 دلاری روبرو شد و هر بشکه نفت آمریکا نیز بیش از 1.32 دلار کاهش یافت. قیمت نفت برنت و نفت سبک آمریکا در هفته جاری تاکنون بیش از 3 درصد کاهش داشته است. 

خبر دیگر اینکه قیمت هر اونس طلا نیز امروز به بالاترین سطح خود در دو ماه اخیر رسیده که علت اصلی آن کاهش ارزش دلار و افت بازدهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بوده است. قیمت طلا با 0.1 درصد افزایش به بیش از 1794 دلار در هر اونس رسیده است. قیمت طلا روز 25 فوریه به مرز 1798 دلاری رسیده بود.شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی با افت 0.1 درصدی روبرو شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان