موسسه IHS Markit : قیمت نفت در سال 2022 به بیش از 75 دلار خواهد رسید


معاون موسسه مالی IHS Markit پیش بینی کرده است قیمت جهانی نفت در سال 2022 میلادی به 75 دلار در هر بشکه خواهد رسید.دانیل یرگین معاون موسسه مالی IHS Markit در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی گفت: رونق تقاضای جهانی نفت و این واقعیت که بخش زیادی از مازاد ظرفیت تولید اوپک پلاس هنوز به بازار بازنگشته است، نشان می دهد قیمت منطقی هر بشکه نفت تا یک سال آینده بین 60 تا 75 دلار خواهد بود.

بر اساس این گزارش وی افزود: رشد و رونق مستحکم اقتصادی در چین و آمریکا موجب افزایش چشمگیر تقاضای انرژی خواهد شد ولی ظرفیت تولید اوپک پلاس که هنوز دست نخورده باقی مانده است، می تواند مانع از افزایش چشمگیر قیمت نفت طی ماه های آینده شود.

این اظهارات در حالی است که دقیقا یک سال قبل قیمت نفت آمریکا منفی شد و 20 آوریل 2020 قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا به منفی 37 دلار رسید. این برای نخستین بار از سال 1983 بود که قیمت نفت آمریکا منفی شده است. 

روز 21 آوریل نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال به زیر 10 دلار رسید که این اتفاق نیز در دهه های اخیر بی سابقه بوده است.بانک گلدمن ساکس نیز پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت در تابستان امسال به 80 دلار خواهد رسید ولی به اعتقاد یرگین فشار سیاسی علیه نفت 80 دلاری شکل خواهد گرفت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان