بازگشت احتمالی ایران به بازار قیمت نفت را کاهش داد


قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه در بازارهای آسیا در شرایطی با کاهش نسبی روبرو شد که روز گذشته به بالاترین سطح از 2014 رسیده بود.

به گزارش رویترز، مقام های غربی اعلام کرده اند که دور نخست تحریم های آمریکا و اروپا علیه روسیه، تاثیری بر جریان نفت و گاز نخواهد داشت و این تحریم ها بخش انرژی روسیه را هدف قرار نخواهد داد.

بر اساس این گزارش بازگشت احتمالی ایران به بازار نفت نیز فشار زیادی را بر قیمت این کالاهای راهبردی وارد کرده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 0.1 درصد کاهش به 96.71 دلار رسیده است. قیمت نفت برنت روز گذشته به بیش از 99.50 دلار رسیده بود که بالاترین سطح از سپتامبر 2014 به شمار می رود.

هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 6 سنت کاهش 91.85 دلار داد و ستد شده است.

قیمت نفت سه شنبه تحت تاثیر نگرانی های مربوط به تحریم های غرب علیه روسیه به خاطر اعزام نیروهای نظامی این کشور به شرق اوکراین با افزایش چشمگیری روبرو شده بود.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته است که تحریم هایی که امروز علیه روسیه اعمال شده و قرار است در آینده نزدیک نیز علیه این کشور اعمال شود، تاثیری بر جریان نفت و گاز نخواهد داشت.

تحریم های آمریکا اتحادیه اروپا و بریتانیا بر بانک های روسی متمرکز شده است.

دیپلمات ها بر این باورند که در صورت دستیابی ایران و قدرت های جهانی به توافق نهایی برای احیای برجام، حدود یک میلیون بشکه نفت ایران روزانه به بازار سرازیر خواهد شد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان