آیا طلای جهانی برای هدف 1900 دلاری آماده می شود؟


قیمت طلا در بازارهای جهانی بهترین عملکرد هفتگی خود در از ابتدای سال 2021 میلادی را ثبت کرد و توانست سطح مقاومتی 1800 دلاری را پشت سر بگذارد.به گزارش کیتکو نیوز، اکنون سئوال اصلی سرمایه گذاران بین المللی این است که آیا روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت و دستیابی به هدف 1900 دلاری ممکن خواهد بود یا نه؟برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که نگرانی های مربوط به افزایش تورم و کاهش ارزش دلار آمریکا می تواند کاتالیزورهای مهمی برای روند صعودی قیمت طلا باشد. 

قیمت طلا طی هفته گذشته با رشد 70 دلار در هر اونس روبرو شده و به بالاتر از 1840 دلار رسیده است. این در حالی است که قیمت طلا در دو ماه اخیر زیر 1800 دلار تثبیت شده بود. انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در آمریکا عامل مهمی برای افزایش تقاضا و قیمت طلا بوده است. گرچه اقتصاد آمریکا طی ماه های اخیر با رشد و رونق شتابانی روبرو شده ولی به نظر می رسد بازار اشتغال همچنان با چالش های جدی مواجه است.

آمارهای ضعیف اشتغال موجب تقویت این گمانه زنی ها شده است که فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی تصمیمی برای متوقف کردن سیاست های انبساطی پولی و افزایش نرخ بهره ندارد. این مساله در نهایت به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا تمام شده است. افزایش انتظارات تورمی در اقتصاد آمریکا نیز از سوی دیگر به نفع تقاضا و قیمت طلا بوده است. 

تحلیل تکنیکال نشان می دهد سطح بعدی حساس برای اونس طلا، قیمت 1851 دلار خواهد بود. برخی تحلیلگران معتقدند که قیمت 1800 دلار برای هر اونس طلا هنوز ارزان است. اگر طلا بتواند با قدرت سطح مقاومتی 1850 دلاری را بشکند، هدف بعدی 1900 دلار خواهد بود. آمارهای مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا قرار است روز چهارشنبه منتشر شود. تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری و شاخص قیمت تولیدکننده آمریکا نیز روز پنجشنبه منتشر خواهد شد. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان