تازه ترین آمارها از وضعیت چین: کاهش صادرات، رشد چشمگیر واردات


آمارهای گمرک چین نشان می دهد صادرات فولاد این کشور در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل از آن 15.9 درصد کاهش داشته است.به گزارش پلاتس، آمارهای گمرک چین حاکی است صادرات فولاد در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل 15.9 درصد و نسبت به سال گذشته 30.3 درصد کاهش یافته و به 3.70 میلیون تن رسیده که پایین ترین رقم از فوریه 2013 به شمار می رود.

بر اساس این گزارش برخی منابع بازار پیش بینی می کنند که صادرات فولاد چین در ماه های جولای و اوت نیز روند نزولی خواهد داشت و بیشتر شرکتهای فولادی چین ترجیح می دهند محصولات خود را در بازار داخلی به فروش برسانند.این آمارها نشان می دهد واردات فولاد چین نیز در ماه ژوئن با 46.7 درصد رشد نسبت به ماه قبل و افزایش 98.7 درصدی نسبت به سال گذشته روبرو شده و به 1.878 میلیون تن رسیده است. رشد تقاضای داخلی عامل اصلی افزایش چشمگیر واردات بوده است. این بالاترین واردات فولاد چین از اکتبر 2009 میلادی است. 

صادرات فولاد چین طی ماه های ژانویه تا ژوئن نیز 16.5 درصد کاهش داشته و به 28.7 میلیون تن رسیده است، واردات فولاد نیز با 26.1 درصد افزایش به 7.343 میلیون تن رسیده است. منابع بازار اعلام کردند که رشد چشمگیر تقاضای داخلی در چین موجب شده تا این کشور همچنان برای واردات بیشتر فولاد آماده باشد و طی ماه های آینده نیز فولاد بیشتری وارد کند. این روند تا سه ماه سوم امسال ادامه خواهد داشت.تقاضای جهانی فولاد نیز از سه ماه چهارم امسال به تدریج افزایش خواهد داشت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان