رشد 34 درصدی واردات نفت خام چین در ماه ژوئن


تازه ترین آمارهای گمرک چین نشان می دهد واردات نفت خام این کشور طی ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 34.4 درصد رشد داشته است.به گزارش پلاتس، واردات نفت خام چین در ماه ژوئن به بیش از 12.99 میلیون بشکه در روز معادل 53.18 میلیون تن رسیده است. 

تجار و بازرگانان چینی که در ماه مارس برای خرید نفت ارزان قیمت عجله داشتند طی ماه ژوئن محموله های خود را دریافت کرده اند و این مساله عامل اصلی رشد فزاینده واردات نفت چین بوده است.این نخستین بار است که واردات ماهانه نفت چین از مرز 12 میلیون بشکه در روز فراتر رفته است. رکورد قبلی واردات نفت چین در ماه می با 11.34 میلیون بشکه در روز ثبت شده بود.

این گزارش افزود: واردات نفت خام چین در شش ماه نخست 2020 میلادی با 9.3 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 10.82 میلیون بشکه در روز رسیده است. این در حالی است که واردات نفت چین در ماه مارس به 9.72 میلیون بشکه در روز رسیده بود که پایین ترین رقم در 8 ماه قبل به شمار می رود. صادرات فرآورده های نفتی چین نیز طی ماه ژوئن به کمتر از 3.88 میلیون تن رسیده که پایین ترین رقم در 16 ماه اخیر به شمار می رود. این رقم در ماه آوریل به رکورد جدید 8 میلیون تن رسیده بود. صادرات فرآورده های نفتی چین طی ماه های ژانویه تا ژوئن با 3.8 درصد رشد به 33.76 میلیون تن رسیده است.واردات فرآورده های نفتی چین نیز در شش ماه نخست امسال با 0.7 درصد رشد به 16.9 میلیون تن رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان