پیش بینی Metals Focus از قیمت جهانی طلا و نقره در سال 2021


شرکت تحقیقاتی Metals Focus پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا در سال 2021 میلادی به 2300 دلار خواهد رسید.به گزارش وبگاه cryptovibes ، شرکت تحقیقاتی Metals Focus در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرد قیمت جهانی فلزات گرانبها به خصوص طلا و نقره در سال 2021 میلادی با رشد چشمگیری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران شرکت تحقیقاتی Metals Focus در چشم انداز 2021 میلادی پیش بینی کردند قیمت هر اونس طلا طی سال آینده به 2300 دلار خواهد رسید. قیمت هر اونس نقره نیز تا پایان سال آینده از مرز 30 دلار خواهد گذشت.

Neil Meader مدیر بخش فلزات گرانبها در این شرکت تحقیقاتی گفت: قیمت فلزات گرانبها اخیرا به خاطر اخبار مربوط به تولید واکسن کرونا و افزایش چشمگیر شاخص سهام در بازارهای بین المللی، زیر فشار شدیدی قرار گرفته ولی بعید است که این فشار و روند نزولی قیمت چندان پایدار و باثبات باشد. 

وی افزود: زمان زیادی لازم خواهد بود تا واکسن به طور گسترده ای توزیع شود. بعید می دانم که شرایط اقتصادی جهان تا اواسط 2021 میلادی عادی شود. 

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که بازار طلا از تدابیر محرک مالی و اقتصادی بیشتر در کشورهای صنعتی و توسعه یافته، سود خواهد برد و پایین بودن بهره اوراق قرضه و افزایش فشارهای تورمی نیز به نفع قیمت طلا خواهد بود. 

این تحلیلگر ارشد اقتصادی افزود در دولت بایدن، روابط چین و آمریکا همچنان متشنج خواهد بود و ریسک های ژئوپلیتیک همچنان وجود خواهد داشت. همه این عامل به همراه فشارهای تورمی موجب تقاضای بیشتر برای سرمایه گذاری در طلا خواهد شد. پیش بینی می شود میانگین قیمت هر اونس طلا در سال 2021 با 14 درصد رشد به 2030 دلار برسد. 

پیش بینی می شود تقاضا برای نقره نیز در سال 2021 با افزایش چشمگیری روبرو شود و تقاضا به سطح 2019 میلادی برسد. 

به نظر می رسد آغاز روند صعودی قیمت طلا در نهایت به نفع قیمت نقره نیز خواهد بود. 

Metals Focus همچنین پیش بینی کرده است که قیمت پالادیوم و پلاتین نیز در سال 2021 با افزایش روبرو خواهد شد. قیمت پلاتین سال آینده به بیش از 3000 دلار نیز خواهد رسید و میانگین قیمت آن به 2600 دلار می رسد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان